Dr. Brophy na návšteve UKF v Nitre

Dňa 7. marca 2016 navštívil Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre prezident Benediktínskej univerzity Michael Brophy z mesta Naperville (Illinois, USA), ktoré je oficiálnym partnerským mestom Mesta Nitra. Cieľom jeho návštevy bolo zistenie potenciálu pre partnerstvo medzi Benediktínskou univerzitou a UKF v Nitre. Na pôde rektorátu univerzity sa zrealizovalo stretnutie s rektorom Ľ. Zelenickým a prorektorkou pre medzinárodné vzťahy G. Miššíkovou, na ktorom konfrontovali spoločnú minulosť oboch univerzít a rokovali o možnej spolupráci v oblasti spoločných študijných programov a výmeny študentov a pedagógov medzi univerzitami.
Prezident Brophy mal takisto možnosť navštíviť Pedagogickú fakultu, kde sa stretol s dekankou E. Szorádovou a prodekankou pre rozvoj, celoživotné vzdelávanie a medzinárodné vzťahy A. Réckou, prezrel si priestory nového hudobného pavilónu, Galérie Univerzum a oboznámil s prácou Katedry výtvarnej tvorby a výchovy.
Okrem toho sa stretol aj s prodekanom pre vedecko-výskumnú činnosť Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva T. Sollárom, s ktorým našli nové možnosti budúcej spolupráce.
P. Brophy sa stretol aj s predstaviteľmi mesta – primátorom J. Dvončom a viceprimátorom J. Vančom, navštívil Divadlo Andreja Bagara v Nitre a absolvoval prehliadku mesta.
Autori článku: Ing. Anita Ivanková, PhD., Mgr. Jana Krajčovičová
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko, Mgr. Sandra Fraňová, PhD.

Najčítanejšie články