Festivalové turné študentského divadla

Tvorcovia Študentského divadla VYDI pri UKF v Nitre absolvovali na prelome apríla a mája 2016 rozsiahlejšie festivalové turné po Slovensku i v zahraničí s aktuálne naštudovanou, autorskou inscenáciou Politická odysea. Svoje tvorivé výsledky tak preukázali nielen na domácej pôde, ale úspešne vstúpili i do konfrontácie s viacerými študentskými telesami na rôznych súťažiach, prehliadkach, či tematických festivaloch.
Inscenácia Politická odysea, v autorstve a réžii Marcely Králikovej, predstavuje politicky nekorektnú satiru s prvkami kabaretu, ktorá popisuje históriu a taktiež súčasný stav politiky na Slovensku. Tvorcovia v nej podávajú nelichotivý obraz o spoločnosti, no taktiež v danom kontexte ponúkajú i svoj vlastný sarkasticko-ironický pohľad.
V rámci „túr“, ako si túto festivalovú šnúru naprieč Slovenskom a Českom nazval samotný súbor, sa študenti zúčastnili až štyroch festivalových zastávok: Akademický Prešov (27.4.2016), Krajská postupová prehliadka Nitrianskeho kraja „Na scénu“ v Kozárovciach (29.4.2016), Študentský majáles v Prahe (1.5.2016) a napokon festival Embargo v centre nezávislej kultúry Záhrada n. o. v Banskej Bystrici (6.5.2016).
Mladí, nádejní tvorcovia zo študentského divadla sa za týchto desať dní stretli s viacerými kladnými reakciami publika i odbornej kritiky. Dôstojným spôsobom reprezentovali svoju materskú univerzitu v tvorivej divadelnej činnosti so študentským elánom, talentovanosťou i osobitosťou výrazovosti takéhoto typu divadelnosti.
Viac sa o festivalovom turné študentského divadla VYDI dočítate v univerzitnom časopise Náš čas č. 2/2016.
Politická odysea
Inscenačný tím:
Scenár, réžia, scénografia: Mgr. Marcela Králiková
Dramaturgia: Mgr. Marcela Králiková a kol.
Hudobný výber: Mgr. Jozef Puškár, Mgr. Marcela Králiková
Svetelný dizajn: Mgr. Jozef Puškár
Hrajú: Igor Hanečák, Jaroslav Miček, Vladimír Roháč
Autor článku: Mgr. Jozef Puškár
Autor fotografií: archív Študentského majálesu v Prahe
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74, Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo