Študenti úspešní na Olympiáde techniky

Študenti Katedry techniky a informačných technológií Pedagogickej fakulty UKF v Nitre Mgr. Lukáš Vaněk a Peter Hodál sa na medzinárodnej študentskej konferencii s názvom Olympiáda techniky Plzeň 2016 umiestnili na prvých miestach v oboch súťažných sekciách. Úspech je o to cennejší, že uspeli v konkurencii päťdesiatich študentov z desiatich európskych univerzít.
Medzinárodná študentská konferencia sa konala v dňoch 18. a 19. mája 2016 pod záštitou Západočeskej univerzity v Plzni, Magistrátu mesta Plzeň, spoločnosti Czech Didac a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Cieľom súťažnej prehliadky bolo umožniť výmenu skúseností študentov učiteľských odborov zameraných na techniku a zároveň upozorniť na potrebu kvalitného technického vzdelávania.
Konferencia bola rozdelená do dvoch sekcii. Prvá sekcia bola zameraná na odborné a multimediálne práce a  druhá na odborné technické práce.
Autor článku: Mgr. Ján Širka, PhD.
Autor fotografií: archív Katedry techniky a informačných technológií PF
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová