Cena Antona Točíka putuje na Katedru archeológie

Odborný asistent Katedry archeológie Filozofickej fakulty UKF v Nitre Mgr. Dominik Repka, PhD., získal prvé miesto v súťaži o Cenu Antona Točíka pre mladého tvorivého pracovníka, a to za svoju monografiu s témou „Odraz historických udalostí staršej doby laténskej v hrobovej výbave na keltských pohrebiskách v Karpatskej kotline“. Odovzdávanie cien bolo súčasťou podujatia s názvom „Dni Antona Točíka“, ktoré sa konalo v stredu 15. júna 2016 v Archeologickom ústave Slovenskej akadémie vied v Nitre. Na druhom mieste sa umiestnil Michal Holeščák, absolvent Katedry archeológie, terajší doktorand Archeologického ústavu SAV v Nitre.
Minulý rok cenu získal tiež náš kolega - Martin Husár z Ústavu pre výskum kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda FF UKF v Nitre.
Srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Fotografie: Katedra archeológie FF UKF v Nitre