UKF v Nitre na veľtrhu Gaudeamus

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre je aj tento rok jedným z vystavovateľov na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus. Jeho štvrtý ročník otvoril v utorok 4. októbra 2016 na výstavisku Agrokomplex Nitra rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc.
Naša univerzita sa na veľtrhu prezentuje expozíciou všetkých piatich fakúlt. Ich zástupcovia informujú v univerzitnom stánku potencionálnych študentov, výchovných poradcov, pedagógov, ale i ostatných návštevníkov o možnostiach štúdia na našej univerzite, podmienkach prijatia na štúdium, jazykovom vzdelávaní, štipendiách, a odpovedajú na množstvo otázok, týkajúcich sa života na univerzite, ale i možností uplatnenia na trhu práce.
UKF v Nitre sa prítomným študentom predstavila aj prostredníctvom prednášky, ktorej témou boli podmienky prijímacieho konania a štúdia v školskom roku 2016/2017 a takisto informácie zo zákulisia štúdia priamo od študentov.
Cieľom veľtrhu je poskytnúť študentom stredných škôl komplexné informácie a poradenstvo pre maximálnu podporu pri ich kľúčovom životnom rozhodnutí, ktorým voľba štúdia po maturite bez pochýb je. Veľtrh návštevníkom ponúka 235 zastúpených univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Študenti si môžu vybrať z viac ako 3 000 študijných programov.
Veľtrh je pre verejnosť otvorený do 5. októbra 2016 od 9:00 do 16:00.
Autor a editor článku, autor fotografií: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články