Na Filozofickej fakulte štartuje projekt eTwinning

Katedra anglistiky a amerikanistiky FF UKF v Nitre zorganizovala dňa 11. novembra 2016 informačný seminár eTwinning – školské projekty a medzinárodné partnerstvá na internete. Projekt eTwinning patrí medzi úspešné a obľúbené aktivity, ktoré dlhoročne podporuje Európska únia s cieľom zlepšovať interkultúrne povedomie, jazykové zručnosti a medzinárodné kontakty žiakov a študentov.
Nedávna iniciatíva Európskej únie rozširuje pôsobenie eTwinning-u okrem materských, základných a stredných škôl aj na sféru vysokých škôl. Katedra anglistiky a amerikanistiky FF UKF bola v tomto smere oslovená k spolupráci s Pracoviskom NSS – Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl. Spolupráca predpokladá aktívne zapojenie Filozofickej fakulty do jedného z pilotných projektov eTwinning-u pre oblasť univerzít na Slovensku. Informačný seminár pre študentov pripravila reprezentantka NSS Gabriela Podolanová a ambasádorka eTwinning-u Mgr. Alexandra Gábor.
V dohľadnej dobe plánujeme vytvoriť tím motivovaných študentov a vyskúšať si medzinárodnú spoluprácu eTwinning v praxi. Projekt je otvorený všetkým študentom FF UKF, bez ohľadu na študijnú kombináciu.
Autor textu: PhDr. Mária Hricková, PhD.
Autor fotografií: Mgr. Radek Bezvoda
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová