Kurz čínštiny prvýkrát na UKF v Nitre

Na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre sa dňa 13. februára 2017 prvou hodinou začal kurz čínskeho jazyka. Potrvá šesť semestrov a vyučujúcim je profesor Zhang z Číny.
„Kurz je prvou aktivitou po podpísaní Dohody o spolupráci medzi UKF v Nitre a Konfuciovým inštitútom v Bratislave, vďaka ktorej vznikol priestor na kooperáciu v rôznych oblastiach vzdelávania,“ informovala Ing. Anita Ivanková, PhD. z Referátu pre mobility a medzinárodné vzťahy, ktorý kurz koordinuje v spolupráci s Jazykovým centrom Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Katedrou politológie a euroázijských štúdií FF UKF v Nitre. „O výučbu čínskeho jazyka prejavil záujem veľký počet študentov a zamestnancov univerzity. Aj prostredníctvom výučby nového jazyka majú tak možnosť spoznávať inú kultúru. V budúcnosti by sme chceli v spolupráci s Konfuciovým inštitútom realizovať letné školy pre našich a čínskych študentov.“
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko