Univerzitná knižnica zakúpila 510 nových publikácií

Univerzitná knižnica UKF v Nitre zakúpila vďaka Fondu na podporu umenia 510 nových publikácií. Pracovníci knižnice v roku 2016 vypracovali projekt s názvom Nákup vedeckej a odbornej literatúry pre Univerzitnú knižnicu UKF v Nitre v programe „akvizícia knižníc“. Fond na podporu umenia sa rozhodol podporiť menovaný projekt sumou 6 000 €. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre bola zaviazaná spolufinancovaním projektu sumou 316 €. To znamená, že Univerzitná knižnica využila na nákup vedeckej a odbornej literatúry finančné prostriedky v celkovej sume 6 316 €.
Projekt sa realizoval v mesiacoch november 2016 a január - február 2017. Počas uvedeného obdobia pracovníci referátu akvizície intenzívne vyhľadávali vhodné publikácie pre akademické knižnice pre oblasť pedagogických, humanitných, spoločenských, prírodných vied a zdravotníctva.
Vďaka Fondu na podporu umenia pribudlo do knižného fondu 510 nových publikácií, ktoré boli umiestnené do Univerzitnej knižnice a jej študovní: Dražovská, Hodžova a Kraskova. Veríme, že nové publikácie prispejú k skvalitneniu a podpore vedecko-výskumného a vzdelávacieho procesu na UKF v Nitre. Publikácie budú k dispozícii hlavne našim študentom, vedecko-pedagogickým a výskumným pracovníkom, ako aj odbornej verejnosti.
Fond na podporu umenia je verejnoprávna inštitúcia zabezpečujúca podporu umeleckých aktivít, kultúry a kreatívneho priemyslu. Fond poskytuje finančné prostriedky najmä na tvorbu, šírenie a prezentáciu umeleckých diel, ako aj na podporu medzinárodnej spolupráce, na vzdelávacie programy v oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu, na štipendiá pre fyzické osoby, ktoré sa tvorivo, či výskumne podieľajú na rozvoji umenia a kultúry.
Celkovo fond podporuje dvanásť rôznych oblastí umenia a kultúry, z ktorých jednu samostatnú oblasť tvoria knižnice.
2017 fond na podporu umenia
2017 uk FPU