Svet očami inak obdarených

Sto vystavovaných prác klientov z osemnástich zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja, zdravých aj s rôznym stupňom postihnutia rôzneho veku, môžu návštevníci vzhliadnuť v Galérii Univerzum v areáli Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Vernisáž výstavy s názvom Svet očami inak obdarených, ktorá je po letnej XXL Akadémii už druhou spoločnou aktivitou UKF v Nitre, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Zariadenia sociálnych služieb Klasov, sa konala v stredu 19. apríla 2017 a výstava potrvá do 6. mája 2017.
Diela klienti zhotovujú v tzv. terapeutických dielňach, pričom cieľom je prezentovať zdravej populácii výsledky ich aktivít so snahou otvoriť sa komunitám, kde žijú.
Táto spolupráca prináša aj ďalšie možnosti participovať prostredníctvom výskumných prác pedagógov a študentov a spoločných projektov na tvorbe komunitných plánov a rozvoji sociálnych služieb pre obce a mestá.

Zdroj: PhDr. Miroslava Líšková, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Fotografie: L.Balko