Na FSVaZ prednášal zahraničný odborník v oblasti verejného zdravotníctva

V dňoch 4. a 5. apríla 2017 navštívil Fakultu sociálnych vied a zdravotníctva významný holandský odborník v oblasti verejného zdravotníctva z Medical Centre University of Groningen Assoc. Prof. JP van Dijk MD PhD. V roku 2016 mu bol udelený titul Dôstojník Rádu oranžsko-nasavského, ktorým holandské kráľovstvo ocenilo jeho bohatý prínos pre rozvoj verejného zdravotníctva v strednej Európe.
Cieľom prednášok „How to write a scientific paper?“ a „Tips and Tricks for Writing“ bolo zlepšiť kvalitu publikačných výstupov študentiek a študentov doktorandského štúdia. Užšie špecializované témy: „Copic With Chronic Progressive Disease“ a „Cardiovascular Disease among Roma: where lie the challenges?“ boli určené predovšetkým pracovným tímom Katedry ošetrovateľstva a Ústavu aplikovanej psychológie, ktoré aktuálne riešia podobné výskumné úlohy.
Assoc. Prof. JP van Dijka MD PhD. navštívil Fakultu sociálnych vied a zdravotníctva na základe spolupráce s doc. PhDr. Michalom Kozubíkom, PhD. (Katedra sociálnych vied a zdravotníctva). Stretnutie sa uskutočnilo s podporou projektu Internacionalizácia procesu vzdelávania a akademického prostredia na UKF v Nitre (001UKF-2/2016). Účelom stretnutia je rozvíjanie strategickej spolupráce na poli vedy, výskumu a rozvoja pracovníkov a doktorandov UKF v Nitre.
Text: doc. PhDr. Michal Kozubík, PhD.
Foto: Stanislav Chovanec