Superstar nitrianskych univerzít

O tom, že žáner pop-rockovej hudby obľubuje široké publikum našich študentov a mládeže, sme sa mohli presvedčiť na ďalšom ročníku maximálne vydareného speváckeho podujatia s názvom Superstar nitrianskych univerzít, ktoré sa konalo pred budovou Študentského domova Zobor.
Študentský parlament UKF v Nitre v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre, so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou a mestom Nitra si pripravili pre širokú verejnosť dňa 25. apríla 2017 so začiatkom o 18.00 h. v rámci NUD 2017 pestrý program, počas ktorého si prišli na svoje všetci priaznivci modernej hudby a, samozrejme, každý, kto sa chcel poriadne vytancovať.
Nitrianska Superstar mala zvládnutú organizáciu, dobrých moderátorov, vynikajúcich hudobníkov, odvážnych súťažiacich a trojčlennú odbornú porotu. Konkrétne išlo o spevácku súťaž študentov v interpretácii populárnych piesní. Navyše nechýbali súťaže spojené s hudbou a pivom a hlavne výborní hudobní hostia. Vystúpenia boli často výrazne ojedinelé a následne dostali porotcovia priestor na zhodnotenie výkonu súťažiacich. Tento rok si však výhercu vyberali fanúšikovia. Výhercom sa stal ten, ktorý mal najväčší a najveľkolepejší aplauz.
Súťaž bola sprevádzaná vystúpeniami známych slovenských pop-rockových kapiel. Prví, ktorí začali rozohrievať publikum, boli mladí hudobníci z kapely Sematam, ďalej kapela Peter Bedrich & Band a jedna z najpopulárnejších alternatívnych kapiel Slovenska, Billy Barman. Hlavným headlinerom a zlatým klincom programu sa stala slovenská hardcore - punkrocková kapela BijouTerrier, ktorá svojím temperamentom rozprúdila poriadnu zábavu a roztancovala davy fanúšikov.
Súčasťou tohto podujatia bol aj sprievodný program ARTjam, kde si mohli všetci vychutnať umenie v podobe Street style battle v maľovaní a sprejovaní na stenu.
Veríme, že táto súťaž sa aj budúci rok bude tešiť podobnému záujmu a ešte väčšej podpore tejto jedinečnej platformy, ktorá slúži konfrontácii výnimočných speváckych talentov našich univerzít.
Text: Scarlett Šuláková
Foto: Lubo Balko