Karneval v Riu po slovensky

Neodmysliteľnou súčasťou NUD 2017 sú hudobné, umelecké a spoločenské podujatia. Medzi tradičné patrí jednoznačne podujatie, ktoré aj tento rok nieslo názov „Karneval v Riu po slovensky“. Do tohto alegorického sprievodu boli zapojení študenti a pedagógovia Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ktorí prechádzali v stredu 3. mája 2017 na alegorických a farebných vozoch cez mesto. Súčasťou vystúpenia boli tanečné školy, jednotlivé súbory oboch univerzít a záujmových združení Nitry. Sprievod viedli nitrianske mažoretky a o hudobný sprievod a dobrú náladu sa postarala skupina Campana Batucada, prvá škola samby na Slovensku. Ide o jedinečný orchester interpretujúci brazílsku sambu, batucadu, sambu reggae a mnohé iné žánre spojené s moderným groovom. Zakladateľom a lídrom školy je Igor Holka, ktorý predviedol skvelú bubenícku šou, dobrú náladu a energiu spolu s celým orchestrom.
Začiatok sprievodu sa odohrával na Svätoplukovom námestí pred budovou DAB v Nitre. Sprievod pokračoval cez pešiu zónu, až po areál autoškoly SPU, kde sa konal 12. ročník obľúbeného študentského podujatia s názvom Bažant Majáles, kde vystúpili známe kapely ako Medial Banana, Para, Polemic a iní.
Divákov a fanúšikov neodradilo ani nepriaznivé počasie a aj napriek intenzívnemu dažďu návštevníci zotrvali pri všetkých programoch. Veľká vďaka patrí nie len zúčastneným, ale aj organizátorom a pevne veríme, že sa všetci spolu stretneme aj budúci rok. 
Cieľom 17. ročníka Nitrianskych univerzitných dní bolo prehĺbiť vzájomnú komunikáciu a spoluprácu medzi obidvoma nitrianskymi univerzitami.
Text: Scarlett Šuláková
Foto: Lubo Balko

Najčítanejšie články

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74, Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo