Lifelines and Life Skills: ELT for the Real World

Katedra ligvodidaktiky a interkultúrnych štúdií pri príležitosti 20. výročia svojho založenia hostila v spolupráci so Slovenskou komorou učiteľov (SKA) tretí ročník medzinárodnej konferencie pod názvom „Lifelines and Life Skills: ELT for the Real Worldˮ, ktorá sa konala v dňoch 22. - 23. septembra 2017 v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF v Nitre.
Konferenciu, ktorá sa konala pod záštitou prezidenta Andreja Kisku, otvárali s príhovormi dekanka Pedagogickej fakulty prof. PhDr. Eva Szórádová, CSc., vedúca Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií doc. PhDr. Božena Horváthová, PhD., a predsedníčka Slovenskej komory angličtinárov Linda M. Steyne, PhD.
Dvojdňová konferencia bola formálne rozdelená na plenárne prednášky a workshopy. Plenárnych prednášok sa zhostili odborníci z univerzít v Birminghame, Leedsi, Budapešti a vo Viedni. Workshopy viedli skúsení učitelia s pestrou a mnohoročnou praxou v oblasti vyučovania anglického jazyka.
Zameranie workshopov bolo pre učiteľov praktické a aplikovateľné priamo na prácu so žiakmi a študentmi všetkých vekových skupín a jazykových úrovní. Konferencie sa zúčastnilo vyše 100 odborníkov a učiteľov z desiatich krajín sveta, čo svedčí o záujme nielen zahraničných prednášateľov, ale aj záujmu slovenských pedagógov nasledovať najnovšie trendy v cudzojazyčnom vzdelávaní a ich aplikovaní na tunajšie pomery.
Workshopy ku konferencii prebiehali v šiestich sekciách: vyučovanie angličtiny u mladších žiakov, vyučovanie angličtiny na 2. stupni základných škôl, vyučovanie angličtiny na stredných školách, vyučovanie angličtiny na univerzitách, vyučovanie angličtiny pre dospelých a vyučovanie obchodnej angličtiny.
Ďakujeme všetkým za pomoc a podporu pri organizácii tohto výnimočného podujatia primárne venovaného učiteľom anglického jazyka na základných a stredných školách a veríme, že to, čo tam zažili, ľahko a hravo implementujú do svojej praxe.
Katedra ligvodidaktiky a interkultúrnych štúdií sa teší na opätovné stretnutie o rok a pokračovanie v spolupráci.
fotka SKA
Text: Mgr. Diana Židová, PhD.
Foto: Ondrej Koščík

Najčítanejšie články