Už druhýkrát sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre konal Kariérny deň

Diskusie študentov s potencionálnymi zamestnávateľmi za okrúhlymi stolmi, ale aj individuálne rozhovory pri káve so spoločnosťami boli súčasťou už druhého Kariérneho dňa UKF, ktorý dňa 18. októbra 2017 zorganizovala Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Národným kariérnym centrom. Ako informovala prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci PhDr. Miroslava Líšková, PhD., univerzitný kariérny deň je aktivitou na podporu budúceho zamestnávania študentov. „Už počas štúdia chceme študentov vtiahnuť do rozmýšľania o tom, čo budú robiť, keď budú mať vo vrecku ešte čerstvý diplom absolventa,“ povedala. „Úplne ideálne je, keď pracovné zameranie, na ktoré sa v budúcnosti absolvent orientuje, korešponduje s odborom, ktorý študoval. Mnohokrát študenti ani neuvažujú o zamestnaní sa v nejakej veľkej, možno nadnárodnej firme, kde by zúročili pridanú hodnotu svojich vedomostí – napríklad dobrovoľnícke aktivity alebo kompetenciu komunikovať v cudzom jazyku. Dnešný kariérny deň má našich študentov upriamiť práve aj na to širšie zamerané portfólio ich činností, a usmerniť ich, kde všade sa môžu nájsť, jednak po absolvovaní štúdia, ale aj počas štúdia.“
Na Kariérnom dni UKF, ktorého sa podľa odhadov organizátorov zúčastnilo 550 študentov a absolventov univerzity (Table Talk diskusií sa zúčastnilo 200 študentov), prezentovali svoje pracovné ponuky známe firmy ako ING, DELL, Accenture, InsData, LEDVANCE, Lionbridge, YourChoice a Language Planet. Súčasťou aktivity bolo predstavenie Accenture Leadership Program-u. Pôjde o sériu troch na mieru šitých certifikovaných workshopov, vďaka ktorým sa mladí ľudia môžu naučiť, ako zvládať zmeny v bežnom aj pracovnom živote, ako pracovať s kultúrnymi rozdielmi v pracovnom prostredí aj ako úspešne vyjednávať. Prvý zo série workshopov Manažovanie zmien a času v pracovnom aj súkromnom živote prebehne už 24.10.2017 od 9:15 – 12:30 na pôde Filozofickej fakulty UKF v Nitre.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová
Foto: Lubo Balko