Rektor UKF v Nitre vyslovil uznanie siedmim študentom

Jedným z pravidelných podujatí v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít je prijatie a ocenenie študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ktorí sa zaslúžili o šírenie dobrého mena univerzity reprezentáciou v študijnej oblasti, oblasti vedy, športu a kultúry. Tento rok rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., vyslovil v utorok 21. novembra 2017 uznanie celkovo siedmim študentom zo všetkých piatich fakúlt univerzity. Symbolicky sa tak udialo v období, kedy sme si pripomenuli Medzinárodný deň študentstva. Aktu ocenenia sa zúčastnili aj prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci PhDr. Miroslava Líšková, PhD., a prorektor pre rozvoj, informatizáciu a marketingovú komunikáciu doc. Mgr. Ivan Baláž, PhD.
Ocenení boli nasledujúci študenti:
Bc. Viktória Kyselová, Pedagogická fakulta
  • Študentka aktívne pôsobí v Študentskom parlamente UKF na poste predsedu. Vedie parlament a jeho členov a je príkladná svojou vytrvalosťou a vloženou energiou pri plnení celouniverzitných úloh, ktoré jej vplývajú z danej pozície a aktívne sa podieľa na organizácii kultúrno-spoločenských a športových podujatí pod záštitou univerzity a Študentského parlamentu UKF.
Martina Buláková, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
  • Študentka aktívnou činnosťou zameranou na ochranu a podporu zdravia prispieva k šíreniu humanity medzi deťmi a mládežou. Svoju aktívnu činnosť pravidelne vykonáva ako zdravotník v združení eRko počas letných táborov a dvakrát mesačne organizuje stretnutia detí v pastoračnom centre na Kalvárii v Nitre. Študentka sa každoročne aktívne zúčastňuje na organizovaní podujatí Katedry ošetrovateľstva FSVaZ - Týždeň vedy a techniky, Študentských dní nitrianskych univerzít. Jej činnosť prispieva k budovaniu atraktivity odboru Ošetrovateľstva a šíreniu dobrého mena UKF.
PhDr. Lenka Tkáč-Zabáková, Fakulta stredoeurópskych štúdií
  • Študentka nad rámec študentských povinností organizuje podujatia vedeckého a populárneho charakteru a taktiež sa angažuje pri šírení dobrého mena a propagácii univerzity a Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre.
Mgr. Martina Hrabovská, Filozofická fakulta
  • Študentka vedie folklórny súbor Ponitran, podieľa sa na prípravách medzinárodných folklórnych festivalov a aktívne sa na nich zúčastňuje. Pod jej vedením folklórny súbor získal mnohé ocenenia, ktoré napomáhajú v šírení dobrého mena univerzity doma aj v zahraničí. Študentka tiež zodpovedá za pedagogickú činnosť v rámci súboru a prípravu tanečnej zložky.
Bc. Lucia Janečková, Pedagogická fakulta
  • Študentka počas svojho pôsobenia na univerzite vzorne reprezentuje univerzitu a Slovenskú republiku na medzinárodných atletických podujatiach. V roku 2017 sa zúčastnila na Majstrovstvách Európy družstiev v Tel Avive v Izraeli a bola nominovaná na Majstrovstvá Európy v krose v Šamoríne 10. decembra 2017. Účasťou na medzinárodných podujatiach prispela do akreditácie študijných programov KTVŠ PF UKF v Nitre v rámci kritéria "Ocenenia".
Mgr. Miroslav Adamčiak, MA, Filozofická fakulta
  • Študent sa od svojho prijatia na štúdium aktívne angažuje v šírení dobrého mena univerzity a jej zveľaďovania prostredníctvom založenia študentskej organizácie Romanistica Nitriensia. Rovnako sa o zveľaďovanie života na univerzite snaží aj predkladaním projektov a medzinárodných projektov, ktorých účelom je zvyšovať kvalitu a postavenie UKF. Študent sa aktívne venuje ďalšiemu vzdelávaniu sa. Dňa 19. septembra 2017 obhájil magisterskú záverečnú prácu s hodnotením 17 z 20 bodov na Université Sorbonne-Nouvelle Paris III., rovnako absolvoval Massive Open Online Course ukončený medzinárodne uznávaným certifikátom z didaktiky francúzskeho jazyka. Jeho aktívny prístup sa prejavuje aj vo vedeckovýskumnej činnosti.
Mgr. Tomáš Tóth, Fakulta prírodných vied
  • Študent sa výrazne angažuje v samosprávnych orgánoch fakulty a univerzity. Ako člen AS FPV sa aktívne podieľa na vyhodnotení dotazníkových prieskumov hodnotenia kvality výučby a pedagógov FPV, pravidelne pracuje v organizačnom výbore Študentskej vedeckej konferencie vo funkcii administrátora konferenčného systému. V rámci ŠVK 2017 získal ocenenie za výnimočne kvalitnú prácu Odborová didaktika II.
Text a foto: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články