Nitrianske univerzity plesali už po jedenástykrát

Dňa 20. januára 2018 sa v Estrádnej hale Parku kultúry a oddychu v Nitre konal už 11. ročník Akademického plesu nitrianskych univerzít. Záštitu nad podujatím prevzali ako každoročne rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., a rektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD.
Pre zamestnancov, podporovateľov a priateľov oboch univerzít bol pripravený bohatý program, ktorý otvorila štandardná plesová choreografia Bouquet for Gabriela v podaní nadaných tanečníkov z Akadémie tanca. Po nej nasledoval úvodný valčík hostiteľov, na ktorý nadviazalo prvé, a to klasické tanečné kolo. Nasledujúce vystúpenie ponúklo úplne iný štýl. Tanečná skupina RRC Hydrorock, úspešná aj na medzinárodných súťažiach,  predviedla živé, hravé a dychberúce prvky akrobatického rock and rollu.
Hosťom večera bola muzikálová herečka a speváčka Katarína Hasprová, ktorá svojím spevom prilákala na parket mnohých plesajúcich. Neskôr prišla na rad degustácia vín Château Topoľčianky a ovocných destilátov z Pálenice Jelšovce, ku ktorej dotvorila atmosféru Cimbalová Hudba Zobor. Po polnoci sa tanečný parket opäť zaplnil, a to vďaka skvelému vystúpeniu kapely The Cellmates, ktorá hostí prilákala svojím svižným rock and rollovým rytmom.
Celým večerom sprevádzala moderátorská dvojica Lucia Šutková a Erik Michálek. Do tanca hrala skupina Milan Veróny & band a DJ Roman Mrázik. Milovníkov kávy tento rok isto potešila ochutnávka rôznych druhov tohto nápoja a chýbať, samozrejme, nesmela tombola plná zaujímavých a hodnotných cien.
Podujatie je pokračovaním kultúrno-spoločenskej tradície akademických plesov, ktoré majú ohlas a spoločenskú prestíž nielen v priestore našich univerzít, ale aj v širšom nitrianskom regióne, a preto nás tešia pozitívne ohlasy aj na tento ročník.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci
Foto: Ján Csillag