Hokejisti UKF v Nitre na Zimnej univerziáde

V dňoch 5. až 6. februára 2018 sa hokejové družstvo Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre zúčastnilo Zimnej Univerziády 2018, ktorá sa konala vo Zvolene a organizátorom bola Technická univerzita vo Zvolene. Na hokejový turnaj sa bolo potrebné kvalifikovať na turnaji univerzít v novembri 2017. To sa nášmu hokejovému družstvu podarilo, keď skončilo v turnaji na 3. mieste. Na univerziádu postupovali prvé štyri družstvá.
Hrací systém na univerziáde nám pridelil v semifinále Ekonomickú univerzitu v Bratislave, s ktorou sme odohrali vyrovnanú partiu (v riadnom hracom čase a v predĺžení 4:4). Jej rozuzlenie bolo až v samostatných nájazdoch, kde šťastie stálo na strane súpera a v nájazdoch sme podľahli 1:2. Na druhý deň sme zohrali zápas o 3. miesto, kde sme podľahli družstvu Žilinskej univerzity UNIZA, a tak sme obsadili konečné 4. miesto.
Je potrebné dodať, že Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre reprezentoval menší počet hráčov, ktorí nechali na zápasoch srdce, ale v závere nám chýbali sily, čo sa odzrkadlilo vo výsledkoch. Pravdou je, že nás trápila maródka, ale na druhej strane sa dá povedať, že lojalita niektorých hráčov k svojej Alma máter je na zamyslenie. Touto cestou však chcem poďakovať hráčom menovite: Martinovi Šumichrastovi, Edovi Piačkovi, Marekovi  Lindemanovi, Denisovi Ozimákovi, Matúšovi Bránikovi, Jakunovi Mjartanovi, Patrikovi Stankovičovi, Martinovi Uhnákovi, Jurajovi Gašparovičovi, Jurajovi Halovi a Soni Hulovej, ktorí reprezentovali UKF v Nitre a v žiadnom prípade sa nedá povedať, že by jej robili zlé meno, ba práve naopak.
2018 Zimna univerziada
Text a foto: PaedDr. Jaroslav Krajčovič, PhD.