Volejbalistky UKF v Nitre druhé v Slovenskom pohári

Hráčky Volley project UKF Nitra sa dňa 4. februára 2018 umiestnili na druhom mieste v Slovenskom pohári 2017/2018. V nedeľňajšom finále prehrali s družstvom Strabag FTVŠ UK Bratislava 1:3. V prvom a druhom sete Bratislavčanky jednoznačne dominovali, v treťom sa Nitriankam podarilo bodovo sa od súperiek vzdialiť a znížiť na 1:2. Koncovku štvrtého setu lepšie zvládli hráčky Strabagu, premenili prvý mečbal.
Hráčky UKF boli vo finále národného pohára druhýkrát v sérii aj klubovej histórii, na trofej naďalej čakajú - vlani nestačili na VK Slávia EU Bratislava, ktorý je s 13 prvenstvami na čele historického poradia. "Slávistky" v sobotňajšom semifinále prehrali 1:3 práve s tímom UKF Nitra a finále SP bolo po prvý raz v histórii bez ich účasti. Táto súťaž sa prvýkrát konala vo formáte Final Six.
Najlepšou hráčkou finálového zápasu sa stala kapitánka Martina Konečná, ktorá pre UKF zhodnotila turnaj takto: „Účasť v pohári sme brali veľmi vážne. Vedeli sme, že sa na 99 % sa stretneme v súboji o postup do finále so Sláviou. Bol to ťažký boj, ktorý sme nakoniec vyhrali a dostali sa do finále. Tam sme bohužiaľ nestačili opäť na Strabag Bratislava a získali sme druhé miesto. Myslím si a určite nakoniec asi každý súhlasí, že je to pekné miesto a je za tým tvrdá robota každého z tímu. Aj keď zlato by tešilo určite viac. Teraz nás čakajú ešte tri zápasy v nadstavbe a potom play-off. Do každého zápasu musíme ísť naplno a potvrdiť doterajšie výsledky. Dúfam a verím, že na konci sezóny sa budeme tešiť.“
2018 volejbal tim
Text: http://svf.sk, Jana Krajčovičová