Pohľady na slovenskú politiku

V priestoroch Študentského domova Nitra na Slančíkovej 1 sa uskutočnil 1. marca 2018 pracovný seminár s názvom Pohľady na slovenskú politiku v minulosti a odkaz pre súčasnosť. Podujatie vzniklo na základe celoštátneho projektu iniciovaného Ústavom politických vied SAV, ku ktorému sa pridali ďalšie oficiálne inštitúcie vrátane našej univerzity. Milo nás prekvapila účasť. V zdvojenej miestnosti sedeli dve stovky pedagógov základných a stredných škôl Nitrianskeho kraja, ich žiaci, študenti a učitelia Katedry politológie a euroázijských štúdií a ďalších katedier UKF. Seminár opretý o vysoko kvalifikovaných odborníkov bol zameraný proti prejavom extrémizmu na Slovensku. Okrem kritiky tohto javu ponúkol metodické rady a vzory osobností, ktoré iste neboli bez chýb, ale ktoré sa pokúšali o tvorivý rozvoj spoločnosti a nie o deštrukciu.
Seminár otvorila prorektorka doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD. Hlavný referát predniesol prof. PhDr. Pavol Mešťan, DrSc., riaditeľ Múzea židovskej kultúry.
DSC 0935
DSC 0943 1
DSC 0970

Text: prof. PhDr. Svetozár Krno, CSc., FF - Katedra politológie a euroázijských štúdií