Tradičný alegorický sprievod otvoril 16. ročník Nitrianskych univerzitných dní

Dňa 23. 04. 2018 sa konalo tradičné podujatie Karneval v Riu po slovensky – alegorický sprievod mestom, ktorým študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre odštartovali Nitrianske univerzitné dni 2018. Študenti prechádzali na alegorických farebných vozoch od hlavnej budovy UKF v Nitre cez Štefánikovu triedu až na Svätoplukovo námestie. Sprievod viedli nitrianske mažoretky a o hudobnú vložku a dobrú náladu sa postarala skupina Campana Batucada. Nesmeli chýbať brazílske tanečnice. Zúčastnili sa aj jednotlivé súbory oboch univerzít a záujmových združení Nitry a tiež elektromobil so zástupcami hlavného partnera NUD, Slovenských elektrární.
Cieľom Nitrianskych univerzitných dní je prehĺbiť vzájomnú komunikáciu a spoluprácu s dôrazom na aspekt spolupatričnosti štyroch organizátorov – Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Mesta Nitra a Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý bol počas alegorického sprievodu splnený.
Tešíme sa na ďalšie podujatia. Kompletný program nájdete TU.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R - Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci
Foto: Martin Cintula