Ďalší úspešný ročník Nitrianskych univerzitných dní je za nami

V dňoch 23. 4. - 4. 5. 2018 sa konali Nitrianske univerzitné dni, ktoré sú každoročne tvorené fakultnými a celouniverzitnými podujatiami kultúrno-spoločenského, vedeckého či športového charakteru. Na NUD 2018 sa aj tentokrát organizačne podieľali štyri inštitúcie – Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj.
Nitrianske univerzitné dni otvorilo podujatie s názvom Karneval v Riu po slovensky - alegorický sprievod mestom a uzatvorila ich svetoznáma rocková opera v podaní študentov a pedagógov Katedry hudby UKF v Nitre Jesus Christ Superstar. Medzi týmito dvomi podujatiami sa počas dvoch týždňov konalo mnoho zaujímavých akcií. Medzi tradičné patria Nočný výstup na Zobor, Medziuniverzitné preteky vo vodnom slalome, Jarný beh Nitrou, Univerzitná kvapka krvi či obľúbená Superstar nitrianskych univerzít. Študenti sa mohli zabaviť aj na Arriva bike dni, niečo nové sa mohli dozvedieť na Prvej pomoci pre všetkých, odborných prednáškach Science Talks, ktoré pripravili univerzity v spolupráci so Slovenskými elektrárňami, a mnohých ďalších podujatiach.
Nitrianske univerzitné dni aj tento rok prilákali mnoho študentov, zamestnancov, ale aj verejnosť, čím splnili svoj hlavný cieľ, prehĺbiť spoluprácu všetkých štyroch organizujúcich inštitúcií, ale aj samotných študentov medzi sebou.
V nasledujúcich fotogalériách si môžete pozrieť zábery z vybraných podujatí.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R - Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci
Foto: Bc. Veronika Neirurerová, Martin Cintula, Lubo Balko