Delegácia z Astrachánskej štátnej univerzity navštívila UKF

V stredu 30. mája 2018 prijal rektor Univerzity Konštantína Filozofa prof. RNDr. Ľubomír Zelenický na pracovné rokovanie delegáciu Astrachánskej štátnej univerzity z Ruskej federácie vedenú prorektorom pre zahraničné vzťahy Nikolajom Churčakom. Ďalej sa na rokovaní zúčastnili Nikolaj Vybornov - dekan Fyziko - technickej fakulty, Alexej Rybakov – riaditeľ Inštitútu pre výskum a riešenie technických úloh, ktorý zároveň riadi Fakultu matematiky a informačných technológií, Ravil Arykbajev – dekan Fakulty agroobchodu, technológií a veterinárnej medicíny, riaditeľka Jazykového centra Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa  prof. PaedDr. Elena Zelenická, PhD. a Pavol Vakoš z kancelárie rektora.
Účastníci rokovania sa vzájomne informovali o aktivitách oboch univerzít v rámci procesu výuky študijných programov, možnostiach využívania mobilít, o skúsenostiach so zahraničnými študentmi a v neposlednom rade o budúcnosti rozvoja spolupráce oboch univerzít vo vede a výskume s ťažiskom na prírodných vedách.
Astrachánska štátna univerzita je svojim zameraním veľmi príbuzná Univerzite Konštantína Filozofa v súvislosti so zameraním študijných programov, druhmi fakúlt a v neposlednom rade históriou, keď sa z pôvodného pedagogického inštitútu postupne vykreovala na univerzitu, ktorú navštevuje v súčasnosti do 18 000 študentov.
Na záver sa obidve strany rokovania dohodli na spoločnej príprave podkladov pre reálne posúdenie budúcej možnej spolupráce, ktorá by bola zakotvená v dohode o spolupráci medzi univerzitami. Rozvoj  vzájomných vzťahov  v oblasti vzdelávania vedy a výskumu  definuje aj spoločná Dohoda o spolupráci medzi Slovenskou republikou a vládou Astrachánskej oblasti, uzatvorená v roku 2012.
1DX 1985
Text: Mgr. Pavol Vakoš, R - Kancelária rektora
Foto: Lubo Balko, R - Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie