Medzinárodná vedecká spolupráca v Skopje a Štipe

V dňoch 25. - 27. júna 2018 absolvoval profesor Roman Králik (FF UKF) niekoľko pracovných stretnutí v hlavnom meste Skopje (Macedónsko) s predstaviteľmi univerzít: Prof. Maja Jakimovska-Tosič, PhD. a  Dr. Sonja Stojmenska Elzeser z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Skopje (foto. č. 1), ďalej s pánom Jordanom Plevnesom, ktorý je rektorom a zakladateľom Univerzity Audiovizuálnych Umení v Skopje (foto č. 2), stretol sa taktiež s dekankou FF Prof. Sonjiou Petrovskou a doc. Trajče Stojanovom z Goce Delcev Univerzity v Štipe (foto č. 3). S predstaviteľmi univerzít prerokoval možnosti vzájomnej medziuniverzitnej spolupráce. Zaujímavé bolo stretnutie s pánom veľvyslancom J. E. Henrikom Markušom (foto č. 4), ktorého oboznámil s aktivitami FF UKF v spolupráci s Univerzitou Sv. Cyrila a Metoda v Skopje. Pána veľvyslanca informoval aj o macedónsko-slovenskej monografii s názvom Culture in Transition Countries, ktorá sa v týchto dňoch dokončuje a minulý rok ju iniciovala Dr. Martina Pavlíková, PhD. (FF UKF) a prof. Roman Králik v spolupráci s prof. Majou Jakimovskou-Tosič. Pán veľvyslanec vyjadril uznanie a záujem zviditeľniť túto spoluprácu. Pracovné stretnutia poskytli priestor novým možnostiam medzinárodnej spolupráce medzi UKF a univerzitami v Macedónsku.
 photo1
 photo 2