Zámorská spolupráca v oblasti ošetrovateľstva

Na konci letného semestra sa odborné asistentky PhDr. Ľuboslava Pavelová, PhD., a PhDr. Erika Krištofová, PhD., spolu so študentkou Barborou Dubcovou z Katedry ošetrovateľstva FSVaZ stretli Dr. Rebeccou Hovarter z University of Wisconsin-Green Bay, jej kolegami Janet Reilly a štrnástimi študentmi z ich vzdelávacieho programu určenému pre sestry. Pracovná schôdzka sa uskutočnila v priestoroch Bratislavského hradu a jej cieľom bola diskusia o oblasti poskytovania komunitnej ošetrovateľskej starostlivosti o rizikové a špeciálne skupiny v podmienkach Slovenska a USA. Etablované programy na oboch univerzitách majú spoločné, ale aj rozdielne aspekty vzdelávacích programov zameraných na komunitnú starostlivosť. Záverom bola výzva z oboch strán o všetkom spoločne diskutovať, vymieňať si skúsenosti a prehĺbiť spoluprácu.
Ďakujeme Asociácii pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu v Bratislave, že nám toto profesionálne stretnutie umožnila.
1
2
3

Text a foto: Ľuboslava Pavelová a Erika Krištofová, FSVaZ - Katedra ošetrovateľstva