Ocenenie študentov univerzity v rámci ŠDNU 2014

Dňa 20. novembra 2014 sa uskutočnilo ocenenie študentov UKF ako tradičná aktivita ŠDNU, kedy rektor univerzity prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., ocenil študentov, ktorí sa zaslúžili o šírenie dobrého mena UKF reprezentáciou v študijnej oblasti, oblasti vedy, športu a kultúry. Symbolicky sa tak udialo v týždni, kedy sme si pripomenuli Medzinárodný deň študentstva. Aktu ocenenia  sa zúčastnili prorektorka pre medzinárodné vzťahy prof. PhDr. Gabriela Miššíková, CSc., prorektor pre vzdelávanie PaedDr. Ladislav Baráth, PhD., a prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci PhDr. Miroslava Líšková, PhD.

Ocenení boli nasledujúci študenti:

Mgr. Magdaléna Barányiová - študentka 2. ročníka, doktorandského štúdia,  Neslovanské jazyky - hungarológia, Fakulta stredoeurópskych štúdií, za dosiahnuté vynikajúce výsledky v oblasti štúdia a vedy, za aktívnu účasť na medzinárodných vedeckých konferenciách, za publikačnú činnosť v recenzovaných zborníkoch z medzinárodných konferencií, v zahraničných  a v domácich recenzovaných časopisoch.
Bc. Paulína Haragová - študentka 1. ročníka, magisterského štúdia, Učiteľstvo hudobného umenia, Pedagogická fakulta, za dosiahnuté študijné výsledky a reprezentáciu UKF v Nitre na mnohých umeleckých a kultúrnych podujatiach doma i zahraničí ako boli Koncert v Radovljici v Slovinsku, koncert Peter Michalica predstavuje talenty Nitry, vernisáž Viliama Širokého v Špecializovanej nemocnici sv. Svorada Zobor, vernisáž AMFO Mlyny v Nitre.
Mgr. Pavol Hlavačka - študent 3. ročníka, doktorandského štúdia, Športová edukológia, Pedagogická fakulta, za vzornú reprezentáciu a šírenie dobrého mena univerzity v zahraničí. Za úspechy na poste reprezentačného trénera boxu. Jeho zverenci, študenti UKF,  dosiahli významné miesta na ME mužov 2014  v Sofii.
PaedDr. Michal Hudec - študent 4. ročníka, doktorandského štúdia, Environmentalistika, Fakulta prírodných vied, za dosiahnuté vyborné výsledky v oblasti štúdia a vedy, za propagáciu univerzity počas zahraničnej študentskej mobility na Univerzite v Pécsi (program CEEPUS). Za vedecký príspevok v impaktovanom časopise Carpathian Journal of Earth and Environmental Sciences (IF=0.727),  za prácu pri príprave konferencie doktorandov na FPV UKF v Nitre a za vedenie organizačného výboru konferencie.
Anna Kmecová - študentka 3. ročníka, bakalárskeho štúdia, Urgentná zdravotná starostlivosť, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, za manažovanie aktivít študentov na úrovni univerzity, za aktívnu účasť v Študentskom parlamente UKF v Nitre a v Študentskej rade vysokých škôl SR,  za aktívnu prácu v Slovenskom červenom kríži, za šírenie pozitívneho obrazu univerzity vo verejnosti.
Ing. Michal Miškeje - študent 4. ročníka, doktorandského štúdia, Aplikovaná biológia, Fakulta prírodných vied, za šírenie dobrého mena univerzity v zahraničí, za výsledky vedeckej práce a ich uverejnenie v zahraničnom karentovanom časopise Journal of Applied Animal Research s názvom The effect of diluent, temperature and age on turkey spermatozoa motility in vitro.
Bc. Stanislav Várady - študent 2. ročníka, magisterského štúdia, Marketingová komunikácia a reklama, Filozofická fakulta, za realizáciu projektu  Escalator, ktorý je určený pre záujemcov o oblasť médií,  študentov programov masmediálne štúdia a marketingová komunikácia a reklama. Na projekte participujú odborníci z oblasti marketingu, reklamy a médií a formou prednášok odovzdávajú svoje know-how. Ide o unikátnu myšlienku, ktorú sa darí napĺňať a získala si širokú základňu recipientov.
Mgr. Ivan Vasiľovský - študent 1. ročníka, doktorandského štúdia, Športová edukológia, Pedagogická fakulta, za manažovanie aktivít študentov na úrovni univerzity, za pôsobenie na poste predsedu Študentského parlamentu UKF v Nitre, za organizáciu podujatí pod záštitou študentského parlamentu a za šírenie pozitívneho obrazu univerzity vo verejnosti.
Po odovzdaní ocenenia nasledovala neformálna diskusia študentov s vedním univerzity, kde študenti prezentovali rôznorodé oblasti svojho odborného záujmu.

Miroslava Líšková, prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci

Celú fotogalériu nájdete na facebooku: https://www.facebook.com/UKFvNitre.