Začínajú sa tematické diskusné popoludnia

Počas siedmych popoludní sa bude na Katedre ekológie a environmentalistiky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre diskutovať s aktívnymi zástupcami mimovládneho i súkromného sektora, občianskych iniciatív, rezortu štátnej ochrany prírody, školstva a aplikovanej vedeckej činnosti. Pozvaní hostia sú bývalí aj súčasní študenti katedry. Realizujú svoje pracovné aktivity v environmentálnej oblasti s cieľom prispieť k efektívnej ochrane prírody a starostlivosti o krajinu, k zlepšeniu podmienok životného prostredia s dosahom na sociálnu a kultúrnu oblasť. Aktívne sa podieľajú na realizácii projektov nadnárodných, národných a lokálnych grantových schém. Svojou činnosťou prispievajú k rozvoju miestnych komunít, participujú na plánovaní verejných priestorov a venujú sa realizácii environmentálnej výchovy ako súčasti štátneho vzdelávacieho programu SR.

Príď medzi nás a dozvieš sa, ako sa im darí napĺňať svoje ciele. S akou ideou kráčali alebo kráčajú k úspechu, ako efektívne riešia svoje pracovné aktivity, čo ich čaká v blízkej budúcnosti a hlavne to, že keď sa chce, tak sa dá a ide to.

Cieľom stretnutí, ktoré organizujú Občianske združenie Poznaj a chráň v spolupráci s Katedrou ekológie a environmentalistiky, s podporou grantového programu ,,Viac pre regióny" nadácie Tatrabanky, je podporiť tvorivý potenciál a angažovanosť mladých ľudí vo verejnej sfére.

Prvou prednášajúcou je Ľubica Lachká, ktorá v utorok 17. marca 2015 príde porozprávať o Nitrianskej komunitnej nadácii.