Univerzity mestu

Dňa 29. apríla 2015 sa v rámci Nitrianskych univerzitných dní uskutočnila akcia Univerzity mestu. Tento rok sa organizátori rozhodli spojiť tri akcie do jedného dňa. Akcia odštartovala o 16:45 alegorickým sprievodom Karneval v Riu po slovensky, ktorý išiel mestom trasou od auly SPU, popri OC Mlyny, cez pešiu zónu až po Svätoplukovo námestie. Do sprievodu boli zapojené mažoretky, bubnová šou Campana Batucada, študenti oboch univerzít, vláčiky a vlečky, ktoré ťahali traktory ako alegorické vozy.
Počas sprievodu sa súčasne na konci pešej zóny odohrávalo Stavenie mája, kde vystúpili nitrianske folklórne súbory, ktorých vystúpenie ukončil príchod alegorického sprievodu. O 17:30 sa začala Superstar nitrianskych univerzít, ktorá sa po prvýkrát realizovala na Svätoplukovom námestí. Podujatie odštartovali vystúpenia kapiel Kýbel Mačiek, Neverback a Ewelin, po ktorých nasledovala súťaž študentov v Superstar. Tento rok sme mali štyri finalistky, ktoré zaspievali dve piesne, z toho jednu v slovenskom jazyku. Tento ročník vyhrala študentka SPU Lucia Bakaiová. Program pokračoval vystúpením kapely Helenine oči a večer vyvrcholil šou, ktorú predviedla kapela Zoči Voči. Prestávky Pomedzi jednotlivé kapely prestávky zatraktívňovali súťaže, ktorých sa mohli zúčastniť diváci z publika.