Partnerstvo univerzity s občianskym združením Ponk

V dnešnej dobe nie je jednoduché uplatniť sa na trhu práce, či začať podnikať. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a občianske združenie Ponk preto pripravili koncept spolupráce, ktorý ponúkne študentom možnosť stretávať sa a diskutovať s úspešnými slovenskými podnikateľmi, marketérmi, grafikmi, či redaktormi médií, ktorí im sprostredkujú svoje životné a pracovné skúsenosti.
Dňa 3. februára 2015 zástupcovia oboch inštitúcií podpísali dohodu o vzájomnej spolupráci, ktorá umožňuje organizovanie spoločných prednášok a podujatí určených pre študentov, absolventov, odborných a vedeckých pracovníkov univerzity, zdieľanie kontaktov na výskumný a odborný ľudský potenciál či kontaktov na firmy a organizácie, ktoré majú záujem o riešenie zamestnanosti v nitrianskom regióne.
“Študent potrebuje odborné vedomosti, ktoré mu jeho študijný odbor poskytuje a po absolvovaní štúdia využije ich značné množstvo,” hovorí jeden zo zakladateľov Ponku-u a zároveň absolvent UKF v Nitre Michal Remiáš po päťročných skúsenostiach v praxi. Zároveň však dodáva, že pripravovať sa počas štúdia aj na reálny život, ktorý nasleduje po škole, je náročné. „Existujú síce rôzne kurzy o podnikaní, účtovníctve, riadení, no väčšina z nich je nezlučiteľná s finančnou situáciou študenta. Vďaka partnerom ako je Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, budeme môcť workshopy a prednášky prinášať študentom zdarma, či za symbolický poplatok.“