Pripojte sa k inovátorom na Falling Walls Lab Slovakia 2018

Po úspešnom prvom ročníku na Slovensko opäť prichádza jedinečné podujatie Falling Walls Lab – inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu nových výsledkov, myšlienok, výskumných projektov a podnikateľských modelov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí.
  • Mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, mladých výskumníkov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov sa môžu prihlásiť do národného finále Falling Walls Lab Slovakia 2018.
  • Online prihlasovanie je prístupné do 13. mája 2018. Spomedzi prihlásených porota vyberie finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky 31. mája 2018 popoludní v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Prví traja získajú finančnú odmenu.
  • Aj tohto roku nad podujatím prevzal záštitu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Ing. Peter Pellegrini.
  • Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční 8. novembra 2018 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference 9. novembra 2018.
  • Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.
  • Organizátori Falling Walls Lab Slovakia 2018: Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská akadémia vied, Učená spoločnosť SAV, SOVVA, DAAD, Slovenská technická univerzita, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline.
  • Akademickí partneri: Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.
  • Partneri: Slovnaft, CVTI SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, Matador Group, SAPIE – Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku, DB Biotech.

Najčítanejšie články