L3-banner-media

Odborná prednáška Radikalizmus a mládež

Katedra sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF, Americké veľvyslanectvo, Mládež ulice a Poradenské a servisné centrum UKF pozývajú na odbornú prednášku s diskusiou s názvom Radikalizmus a mládež, ktorá sa uskutoční 25. apríla 2019 od 13.30 h v Poradenskom a servisnom centre UKF. Prednášať bude americký sociálny pracovník a bývalý extrémista Sammy Rangel, ktorý je už vyše 20 rokov sociálnym pracovníkom a pracuje s rizikovou mládežou a jednotlivcami s násilnými sklonmi.
Sammy mal veľmi tažké detstvo, bol fyzicky napádaný a ťažko týraný od útleho veku vlastnou mamou a jej bratom. V jedenástich rokoch ušiel z domu a žil na ulici, kde sa pridal k násilnému pouličnému gangu. V sedemnástich skončil vo väzení, kde sa ešte viac zradikalizoval, stal sa súčasťou rasovovo motivovaných bojov, neskôr vodcom gangu, ktorý bojoval proti “bielym” väzňom a dozorcom.
Bol ťažký recidivista, dokonca strávil niekoľko mesiacov na samotke, kde sa mu neskôr prihovoril dozorca, ktorý mu ponúkol pomoc. Na drogovom liečení začal rozprávať o svojom detstve, uvedomil si dôležitosť a silu odpustenia a prešiel tak zásadnou zmenou. Doplnil si vzdelanie v sociálnej práci a vo svojom rodnom meste sa začal venovať rozvojovým programom pre mládež. Neskôr založil celonárodnú anonymnú skupinu bývalých členov násilných hnutí, kde rozvíja metódu (12 krokov), ako pomáhať zradikalizovaným osobám. Dnes je riaditeľom organizácie “Life after Hate” (Život po nenávisti). Sammy je takisto držiteľom magisterského titulu zo sociálnej práce na Loyola University-Chicago a pracoval 16 rokov ako riaditeľ programov pre mládež pre americké mesto Racine.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo