UKF sa predstavila na Veľtrhu univerzít v Srbsku

Informácie o našej univerzite a Fakulte prírodných vied a informatiky UKF v Nitre zaujali študentov na Veľtrhu univerzít, ktorý sa konal 7. decembra 2023 v slávnostnej sieni Gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci v Srbsku. Možnosti štúdia na UKF a FPVaI UKF predstavili Mgr. Jan Francisti, PhD., z Katedry informatiky FPVaI a Andrej Lomen, študent 1. ročníka odboru aplikovaná informatika na FPVaI UKF. Obaja sú pritom absolventmi tohto srbského gymnázia, z ktorého na našej škole študuje niekoľko ďalších študentov a z ktorého pochádza už veľké množstvo absolventov UKF.
FPVaI Srbsko 01
Prvú prezentáciu pre študentov tu náš kolega absolvoval už koncom januára 2023. Rovnako úspešná bola aj táto druhá, počas ktorej tu vyše 100 študentov malo možnosť získať podrobné informácie o širokej ponuke študijných programov a iných príležitostí, ktoré naša univerzita ponúka.
„Na tomto Veľtrhu univerzít sme boli jedinou slovenskou univerzitou medzi viac ako 10 fakultami zo Srbska. Prezentovali sa tu fakulty z univerzity v Novom Sade, Technická fakulta, Fakulta telesnej výchovy, Právnická fakulta, Filozofická fakulta, Súkromná univerzita FIMEK či Pedagogická fakulta z mesta Sombor,“ hovorí Mgr. Jan Francisti, PhD., z Katedry informatiky FPVaI UKF.
FPVaI Srbsko 02
„Študenti sa v našom stánku najviac zaujímali o to, aké odbory je možné u nás študovať, aké sú možnosti ubytovania, mimoškolské aktivity, spolupráca s praxou či možnosti Erasmu.“
Gymnázium Jána Kollára v Báčskom Petrovci je prvé slovenské gymnázium založené v roku 1919 a tretie najstaršie gymnázium v Srbsku. Triedy sú tu slovenské a v ročníku je jedna trieda aj v srbskom jazyku. Zástupcov UKF na pôde školy privítala pani Borovčanin a riaditeľka gymnázia pani Marková. Okrem iných sa tu stretli a diskutovali najmä s pedagógmi gymnázia vyučujúcimi prírodné vedy.

Spracoval: R – Oddelenie médií
Foto: archív Mgr. Jan Francisti, PhD., FPVaI – Katedra informatiky