AI Spolu na ceste k budúcnosti

V rámci projektu Vedecká kaviareň, sa na našej fakulte dňa 12. decembra 2023 realizovala druhá aktivita z oblasti informatiky, s názvom „AI Spolu na ceste k budúcnosti “.
Téma bola venovaná umelej inteligencii a nástroju ChatGPT, v rámci ktorej sme si mohli rozšíriť znalosti o umelej inteligencii a jej výhodách v rámci štúdia na univerzite. Spoznali sme aj postoje, zahraničných univerzít, k tomuto inovatívnemu nástroju. Do vedeckej kaviarne prijal pozvanie hosť, Mgr. Ľubomír Benko, PhD. z Katedry informatiky.
FPVaI kaviarenAI 01w
V rámci informatívnej prednášky ktorú viedol náš hosť, sme sa dozvedeli o tom ako funguje generatívna umelá inteligencia, aké sú jej výhody ale aj aktuálne obmedzenia. Okrem toho sme si mohli v diskusii vypočuť aj pohľad, na možnosti využitia generatívnej umelej inteligencie k maximalizácii štúdia a nie jeho minimalizácii.
FPVaI kaviarenAI 02w
Poďakovanie patrí organizačnému tímu a PaedDr. Ivane Boboňovej, PhD. a PaedDr. Kataríne Zverkovej za podporu a aktívnu účasť na podujatí. V neposlednom rade patrí poďakovanie vedeniu fakulty FPVaI UKF v Nitre.
Táto aktivita je súčasťou projektu „Vedecká kaviareň“, ktorý je realizovaný s finančnou podporou programu Európsky zbor solidarity (2023-2-SK02-ESC30-SOL-000168041).

Text: Ing. Mgr. Marek Moravčík, FPVaI – Katedra ekológie a environmentalistiky
Foto: PaedDr. Lukáš Wittlinger, FPVaI – Katedra ekológie a environmentalistiky