Špeciálne vianočky 2023

Študentky bakalárskeho štúdia špeciálnej pedagogiky, vychovávateľstva a manažmentu vzdelávania a predškolskej a elementárnej pedagogiky a študentky magisterského štúdia špeciálnej pedagogiky, sociálnej pedagogiky a manažmentu vzdelávania si pripravili špeciálne podujatie, ktoré sa nieslo nielen v predvianočnej, ale i špeciálnopedagogickej, tvorivej, umeleckej, inkluzívnej atmosfére.
PF SV23 01w
Po úvodných príhovoroch pána dekana PF UKF doc. PaedDr. Gábora Pintesa, PhD., pani prorektorky pre vzdelávanie, prof. PaedDr. Janky Duchovičovej, PhD., ako garantky študijného programu a pozvaného hosťa pána prof. PhDr. Peter Seidlera, CSc., ktorí toto podujatie oficiálne otvorili, pokračovali hudobné vstupy v podaní našich študentov a hostí. Mohli sme vidieť vystúpenie žiakov 1. ročníka zo ZŠ sv. Marka, ďalej vypočuť si Riška Smatanu, ktorý nám zahral na akordeóne. Na klavíri nám svoju vlastnú tvorbu zahral klavírny virtuóz Ladislav Medvec. Ten následne klavírne sprevádzal šikovné študentky pri ich špeciálnopedagogickom vystúpení – speve v posunkovom jazyku.
PF SV23 02w
Gro podujatia tvoril obohacujúci tvorivý program. Žiaci zo ZŠ sv. Marka, ŠZŠ Červeňovej mali možnosť zapájať sa do rôznych aktivít ako čítanie rozprávok v snoezelen miestnosti, vyrábanie si zaujímavých výrobkov v jednotlivých tvorivých dielničkách, zapojiť sa do logopedických aktivít a tanečného workshopu.
PF SV23 03w
Súčasťou celej akcie bolo aj vianočné mestečko, kde sa mohli žiaci a študenti ponúknuť punčom či rôznymi dobrotami. Toto podujatie sa tešilo veľkému záujmu ako aj participácii našich kolegov, dobrovoľníkov a sponzorov akcie. Ďakujeme študentkám, že sa do danej akcie so záujmom zapojili a tak osobnostne i profesijne obohatili nielen seba, ale i nás. Ďakujeme i celému vedeniu Pedagogickej fakulty UKF v Nitre a Katedre pedagogiky PF UKF v Nitre.

Text: PaedDr. Vladimíra Poláčková, PhD., PaedDr. Alexandra Pavličková, PhD., PaedDr. Barbora Sender, PhD., Mgr. Kristína Bielčiková, PhD., Mgr. Anna Sleziaková, Mgr. Karolína Kudlová, PF – Katedra pedagogiky
Foto: študenti, PF – Katedra pedagogiky

Uverejnené: 22. decembra 2023