Blended learning approach in teacher education

Blended mód bol platformou, na ktorej sa v dňoch 1. – 2. decembra 2023 konala medzinárodná vedecká konferencia Blended learning approach in teacher education, ktorú spoluorganizovala UKF v Nitre v spolupráci s indickou univerzitou Chaudhary Charan Singh University v Meerute. Celé podujatie sa konalo pod záštitou dekana Pedagogickej fakulty CCS univerzity v Meerute prof. Vijaya Jaiswala a rektora UKF v Nitre prof. RNDr. Libora Vozára, CSc. Celkový počet účastníkov podujatia v oboch formách – prítomných prezenčne na CCS University v Meerute spolu s účastníkmi z rôznych inštitúcií pripojených online bol vyše 150 osôb.
PF Blended 01w
Za UKF podujatie v mene jej rektora, prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., podujatie otvorila prorektorka UKF pre medzinárodné vzťahy, doc. PhDr. Martina Pavlíková, PhD. Vo svojom vystúpení sa doc. PhDr. Martina Pavlíková, PhD, venovala jednak genéze spolupráce UKF s rôznymi indickými vysokoškolskými inštitúciami, jednak rôznym konkrétnym formám spolupráce, ktorú má UKF s CCS Univerzity v Meerute (spoločné publikačné výstupy, účasť na konferenciách, spolupráca pri riešení projektov, pri posudzovaní dizertačných prác). V nadväznosti na stretnutie vedenia UKF s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Indie J.E. Apoorvou Srivastava, ktoré sa uskutočnilo 14. novembra 2023 na pôde rektorátu UKF, pozdravila aj v jej mene účastníkov konferencie. Príspevok o prijatí veľvyslankyne Indie na UKF a podrobnejšie informácie o medzinárodnej spolupráci UKF s Indiou sú zverejnené a dostupné na webovom sídle UKF.
PF Blended 02w
S vyžiadanými prednáškami v rámci konferencie vystúpili prof. PaedDr. Alena Hašková, CSc., prof. RNDr. Daša Munková, PhD., a doc. PhDr. Mária Hricková, PhD. Profesorka Hašková vo svojom vystúpení akcentovala flexibilitu blended learningu a poukázala na rôzne modely, na základe ktorých môže byť realizovaný. Profesorka Munková nadviazala na vystúpenie profesorky Haškovej, pričom bližšie špecifikovala, ako sú niektoré z prezentovaných modelov uplatňované v kontexte podmienok Slovenska. Docentka Hricková vo svojom vystúpení prezentovala, ako v rámci medzinárodnej dimenzie svojej edukačnej práce v kontexte blended learningu uplatňuje princípy kolaboratívneho online vzdelávania (tzv. COIL – Collaborative Online International Learning).

Text: prof. PaedDr. Alena Hašková, CSc, PF – Katedra techniky a informačných technológií
Foto: Mgr. Branislav Ziman, PF – Dekanát

Uverejnené: 16. januára 2024