Na Alma Mater v Nitre nechýbala ani UKF

Vo všetkých krajských mestách sa počas februára až apríla 2024 konajú mini veľtrhy Alma Mater 2024 – miesto, kde nájdeš svoju univerzitu. Ich organizátorom je Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, ktoré ich orientuje na stredoškolákov so zameraním na propagáciu štúdia na slovenských vysokých školách a zároveň tu prezentuje štipendijnú schému Študuj doma, Slovensko ťa odmení.
R AM NR 01w
UKF v Nitre nechýba na žiadnom z týchto veľtrhov. Doposiaľ sa prezentovala v Trnave, Trenčíne a Banskej Bystrici, naposledy sa stánok našej univerzity tešil záujmu uchádzačov o štúdium 26. marca 2023 na domácej pôde – v pavilóne výstaviska Agrokomplex v Nitre.
„Návštevníci z radov študentov sa zaujímali o celé spektrum ponuky študijných programov našej školy, nielen vyslovene o niektoré konkrétne programy,“ povedal Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD., manažér Študentského centra UKF v Nitre. Spolu s ním našu univerzitu na mini veľtrhu prezentovali doktorandi z FF, FSVaZ, FSŠ a študentky z FSVaZ a PF.
R AM NR 02w
Stánok našej univerzity môžu záujemcovia navštíviť aj na ďalších mini veľtrhoch – 5. apríla v Dome odborov v Žiline, 16. apríla v Hotelovej akadémii v Prešove, 18. apríla v Kunsthalle v Košiciach a 24. apríla v Refinery Gallery v Bratislave.
Spoločným cieľom rezortu školstva a vysokých škôl je prostredníctvom projektu Alma Mater motivovať stredoškolákov k štúdiu na Slovensku a zmierniť tak odliv mladých talentov do zahraničia.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD., Študentské centrum UKF, Klára Ďurišová, študentka FSVaZ

Uverejnené: 4. apríla 2024