XXII. ročník Nitrianskych univerzitných dní

Od 15. apríla do 8. mája 2024 budú ulice mesta pod Zoborom ožívať podujatiami, ktoré pripravujú Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj. Program bude nabitý nielen osvedčenými akciami, ale aj niekoľkými novými.
Vypukne to 15. apríla podujatiami „Art day“, kde sa verejnosť, predovšetkým študenti a zamestnanci stredných škôl, môžu oboznámiť s artefiletikou a aktivitami z nej plynúcimi, a charitatívnou zbierkou pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia „Hračka pre dieťa“.
Nasledujúce tri týždne prinesú ďalšie zaujímavé, rôznorodé podujatia s dôrazom na šport, kreativitu, získanie nových vedomostí aj zábavu. Nadšenci ekológie sa nájdu na prednáškach „Globálne problémy životného prostredia“ či na otvorení Parku Botanickej záhrady SPU v Nitre s novými plochami pre verejnosť. Fanúšikovia folklóru by nepochybne mali vidieť, ako trénuje FS Zobor na ich dni otvorených dverí. Pre športovcov, a nielen pre nich, sú pripravené zápasy v malom futbale, tematický workshop „Joga o piatej“ či stolnotenisový turnaj pre všetkých študentov UKF. Pre dobrodruhov je tu večerný kvíz pri ohníku alebo výstup na Zobor. Prečo vďaka inováciám viete nájsť šťastie vo vede, sa dozviete na prednáške „Otvor dvere inováciám, ukážeme ti, ako na to“ či na prednáškach spojených s ukážkou autonómnych robotov.
Na záver obľúbený ŠPUKFEST prinesie do mesta Nitra atmosféru živých koncertov so špičkovými interpretmi ako GLEB, Separ, DJ Andee B2B DJ Spirit, Radiopieces, Virvar a Naivný kabaret.
Pozývame všetkých, ktorí si chcú spríjemniť letný semester, naučiť sa niečo nové a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.

Text: Mgr. Katarína Markovová, R – Kancelária rektora

Uverejnené: 8. apríla 2024