UKF na Alma mater Žilina

S týmto cieľom sa konalo podujatie s názvom Alma mater, ktoré ponúka prehľad nielen univerzitného vzdelávania, ale aj študentského života.
V rámci výstavy sa Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre predstavila prostredníctvom dvoch rektorátnych zamestnancov (Mgr. Miroslava Tvrdíka, PhD., a Mgr. Kataríny Markovovej), predsedníčky Študentského parlamentu UKF, Mgr. Lucie Spodniakovej, ktorá s nadšením zdieľala svoje skúsenosti so študentským životom a aktívnym zapojením sa do rôznych aktivít na univerzite. Okrem nich UKF prezentovala aj pedagogička Mgr. Monika Czaková, PhD., z pedagogickej fakulty, ktorá predstavila potenciálnym študentom možnosti štúdia na UKF.
R Zilina240408 1
Stredoškoláci, ktorí navštívili výstavu, prejavili záujem o jednotlivé odbory na fakultách, zaujímali sa o možnosti štúdia a najmä kariérne perspektívy. Ich otázky zahŕňali nielen odbornú stránku vzdelávania, ale aj život mimo školy, ako je napríklad študentský život v meste Nitra. Vyhľadávali informácie o kultúrnych podujatiach či obľúbených miestach na voľný čas.
R Zilina240408 2
Alma mater sa opäť ukázala ako cenná príležitosť pre stredoškolákov spoznať prostredie vysokých škôl a získať ucelený prehľad o možnostiach, ktoré im ponúkajú univerzity nielen vo vzdelávaní, ale aj vo formovaní ich osobnosti a budúcej kariéry. Takéto podujatia prispievajú k lepšej informovanosti mladých ľudí a umožňujú im urobiť rozhodnutia o ich budúcom vzdelávaní a profesionálnom raste.

Text: Mgr. Katarína Markovová, R – Kancelária rektora
Foto: Mgr. Lucia Spodniaková, predsedníčka Študentského parlamenu UKF v Nitre