Prvé miesto v národnej súťaži

V priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici sa 9. apríla 2024 konalo slávnostné odovzdávanie cien súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku. Hlavnou myšlienkou podujatia bolo ocenenie tlačených propagačných materiálov a zdôraznenie ich nezastupiteľného miesta v dnešnej digitálnej dobe.
FPVaI najkrajsia kniha01w
Organizátorom tohto tradičného podujatia, ktorého 32. ročník sa konal v Banskej Bystrici, je Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov prvým miestom. Porota oceňovala množstvo kníh a propagačných materiálov v deviatich súťažných kategóriách. Teší nás, že v kategórii Knihy školy sa v konkurencii publikácií z iných stredných a vysokých škôl, sa na prvom mieste umiestnila publikácia 30 rokov existencie modernej prírodovednej inštitúcie.
FPVaI najkrajsia kniha02w
Súťažná porota ocenila moderné grafické a obsahové spracovanie publikácie. Publikácia nadväzuje na tradíciu predchádzajúcich publikácií zameraných na mapovanie histórie fakulty.
Touto cestou by sme chceli opäť poďakovať všetkým, ktorí svojimi spomienkami a materiálmi prispeli k jej vytvoreniu.

Text: doc. Mgr. Martin Drlík, PhD., FPVaI – prodekan pre vonkajšie vzťahy a rozvoj
Foto: Martin Drlik, Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov, My Horná Nitra

Uverejnené: 11. apríla 2024