L3-banner-univerzita

Divadelné predstavenie Dámsky krajčír

Rada ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre oznamuje členom odborov, ako aj ostatným zamestnancom, že plánujeme návštevu divadelného predstavenia Dámsky krajčír dňa 17. novembra 2018 (sobota) so začiatkom o 18.30 h vo veľkej sále DAB v Nitre. Cena vstupenky: 17eur.
Doktor Moulineaux je naozaj neuveriteľný klamár a sukničkár, ktorý však s neobyčajnou invenciou skrýva svoje časté nevery pred dôverčivou manželkou a podozrievavou svokrou. Po noci strávenej vonku sa snaží svojej žene nahovoriť, že bol u chorého priateľa. Priateľ však, samozrejme, chorý nie je a navyše k nim práve prichádza na návštevu. Moulineaux potrebuje vymyslieť, ako a kde by sa mohol venovať svojim tajným schôdzkam, a tak si od priateľa prenajme byt. Netuší však, že je to bývalý krajčírsky salón... Na prvé tajné stretnutie Moulineauxa s jeho budúcou milenkou prichádza aj jej manžel, a ten si navyše neskôr privedie aj svoju milenku. Tá, ako sa ukáže, je zase manželkou doktorovho priateľa. A keď sa do tohto všetkého zamieša ešte aj grónska kráľovná, Moulineauxovi neostáva nič iné, iba predstierať, že je dámsky krajčír.
HRAJÚ: Tomáš Turek, Juraj Ďuriš, Marián Viskup, Tomáš Stopa, Andrea Sabová, Eva Pavlíková, Lenka Barilíková, Anna Rakovská, Nikolette Dékany a. h.
Autor: Georges Feydeau
Réžia: Juraj Bielik
Preklad: Ľubomír Vajdička
Záujemcovia sa môžu prihlásiť a zaplatiť na sekretariáte odborov /miestnosť č. P-5/ v úradných hodinách, na kl. 045 alebo e-mailom: do 31. októbra 2018 /do 15.00 h/.
V zmysle Prílohy č. 1 ku Kolektívnej zmluve medzi UKF ZO OZ PŠaV o tvorbe a použití sociálneho fondu je príspevok na kultúrne akcie, t. j. preplatenie vstupenky, pre každého zamestnanca vo výške 10 €, a to jedenkrát ročne.

doc. Gabriela Jonášková, CSc.,
predsedníčka ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre