L3-banner-univerzita

Ubytovanie novoprijatých študentov 1. ročníka

Novoprijatí študenti do 1. ročníka dennej formy bakalárskeho študijného programu, magisterského študijného programu (absolventi iných VŠ) a doktorandského študijného programu podávajú žiadosti o ubytovanie prostredníctvom ubytovacej návratky, ktorá slúži výlučne len na podávanie žiadostí o ubytovanie.
Ubytovacia návratka vrátane príslušných príloh sa podáva výlučne elektronicky v termíne do 10. augusta príslušného akademického roka. Pre podrobnejšie informácie, ako podať ubytovaciu návratku, slúži návod, ktorý vás prevedie jednotlivými krokmi podávania návratky.
Ubytovacia komisia rozhodne o ubytovacích návratkách do 20. augusta príslušného akademického roka. Rozhodnutia budú bezodkladne zverejnené v ubytovacej návratke a následne budú zaslané na e-mail, ktorý si žiadatelia uviedli v prihláške na štúdium.
Pri posudzovaní žiadostí sa postupuje podľa kritérií, ktoré tvoria prílohu č. 1 Smernice č. 19/2019 o zásadách ubytovania v študentských domovoch UKF a ktoré schválil Akademický senát UKF v Nitre.
Medzi hlavné kritériá patria:
  • vzdialenostné kritérium – vzdialenosť v kilometroch a časová dostupnosť v minútach medzi trvalým bydliskom a mestom Nitra (minimálna vzdialenosť je 25 km),
  • sociálne a zdravotné kritérium – obojstranná sirota, chovanec detského domova, čiastočný alebo plný invalid alebo držiteľ preukazu ZŤP,
  • ďalej je braný osobitný zreteľ na zahraničných študentov a študentov 1. ročníka doktorandského štúdia.
Žiadateľ, ktorému bola zamietnutá žiadosť o pridelenie ubytovania, môže podať žiadosť o preskúmanie rozhodnutia o nepridelení ubytovania do 15 kalendárnych dní od zverejnenia zoznamov študentov, ktorým bolo pridelené ubytovanie. Daná žiadosť sa predkladá vyplnením príslušného elektronického formulára.
V prípade akceptácie žiadosti o ubytovanie si na základe návodu k predubytovaniu študent sám zvolí miesto vo vybranom študentskom domove podľa dostupnej kapacity. Následne podľa pokynov k ubytovaniu bankovým prevodom uhradí ubytovací poplatok v súlade so Smernicou č. 27/2017 o poplatkoch za ubytovacie služby a služby spojené s ubytovaním. Platba musí byť pripísaná na účet študentského domova najneskôr do 25. augusta príslušného roka.