Dopravné funkcie

Jednou z výhod držiteľov karty ISIC sú zľavy na autobusovú, vlakovú či leteckú dopravu.
Dopravné funkcionality sú platné jeden akademický rok, v nasledujúcom akademickom roku je potrebné predĺžiť zľavy v doprave na ďalší akademický rok:
 • Autobusová doprava – platnosť zľavy je nastavená do 31. augusta príslušného akademického roka
 • Železničná doprava – platnosť zľavy je nastavená do 30. septembra príslušného akademického roka
Študenti 1. ročníka štúdia majú dopravné funkcionality dostupné automaticky, pri preberaní preukazu študenta ISIC budú informovaní o spôsobe ich aktivácie.
Študenti pokračujúcich ročníkov si potrebujú predĺžiť zľavu v doprave na preukaze študenta ISIC. Je potrebné to vykonať vždy po zápise na ďalší akademický rok.

Postup pre aktiváciu zľavy v doprave na preukaze študenta

  1. Prihláste sa na www.ubian.sk alebo v aplikáci UBIAN
   1. Prihláste sa (ak nie ste zaregistrovaný, zaregistrujte sa) na www.ubian.sk, alebo si stiahnite aplikáciu Ubian.
    1. V aplikácii Ubian si po prihlásení pridajte Preukaz študenta do svojho účtu cez obrazovku Môj Ubian/Preukaz študenta.
    2. Na www.ubian.sk si pridajte svoj Preukaz študenta cez Nová karta/Mám dopravnú kartu.
   2. Po prihlásení sa zobrazia informácie o vašom Preukaze študenta:
    • Dátum platnosti študentskej aplikácie – informáciu poslala vaša škola v rámci zápisu do ďalšieho akademického roka. Informácia sa do systému môže dostať s určitým oneskorením po vašom zápise, na niektorej škole to môže trvať aj 24 hodín.
    • Vo všeobecnosti platí, že preukaz študenta platí do 30. septembra príslušného akademického roka. Študenti posledného ročníka majú platnosť do 30. júna príslušného akademického roka.
    • Text NEAKTÍVNA v stave Preukazu študenta znamená, že uvedená platnosť ešte nie je zapísaná v čipe vášho preukazu. Do čipu sa zapíše po priložení Preukazu študenta k UNITerminálu. Ak už tento údaj na kartu zapísaný je, zobrazí sa text AKTÍVNA.
    • Dátum platnosti zľavy pre autobusovú dopravu a pre železničnú dopravu.
 • Uhraďte poplatok pre aktiváciu zľavy v doprave na preukaze študenta
  1. Systém vyhodnotí, či máte nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok. Ak áno, ponúkne vám možnosť zaplatiť poplatok za predĺženie zľavy v doprave na Preukaze študenta vo výške 3,60 eur.
  2. Poplatok uhradíte platbou bankovou kartou bezpečne cez platobnú bránu (niektoré školy majú povolené SMS platby).
  3. Po spracovaní platby sa v stave Preukazu študenta zobrazí informácia, že poplatok na zľavu v doprave na Preukaze študenta je ZAPLATENÝ, ale zatiaľ je platnosť zľavy v doprave NEAKTÍVNA (nezapísaná na karte).
  4. Dátumy platnosti zľavy v doprave – zobrazí sa dátum, do ktorého je zaplatená zľava na dopravu na vašom Preukaze študenta. Platnosť zľavy vo vlakoch a v autobusoch sa môže líšiť vzhľadom na rôzne pravidlá na použitie zľavy u týchto dopravcov.
 1. Priložte kartu k terminálu
  1. Pre zápis údajov do čipu karty priložte svoj Preukaz študenta k Univerzitnému terminálu v škole alebo v sieti verejných UNITerminálov. Do čipu sa zapíše dátum platnosti študentskej aplikácie, ako aj dátum platnosti zľavy na dopravu.
  2. Po prihlásení do portálu www.ubian.sk, alebo do aplikácie Ubian budú v informáciách o Preukaze študenta zobrazené dátumy platnosti zľavy v doprave pre ďalší akademický rok ako AKTÍVNE.
 
Podrobné informácie o preukaze študenta a dopravných funkciách nájdete na webových sídlach www.transcard.sk a www.isic.sk/doprava.
Bezplatná železničná doprava
Postup pre registráciu študentov na bezplatnú železničnú prepravu nájdete v článku.
ISIC plagat doprava

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
E-schránka: ico://sk/00157716 
 
fb ikona  icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web      logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male dnes24 cmyk
logo NISYS nove            promenada logo color