L3-banner-univerzita

Projekt EURAXESS – Mobilita výskumných pracovníkov

banner euraxess
EURAXESS – Researchers in Motion
Projekt EURAXESS – Researchers in Motion je iniciatíva Európskej komisie a krajín zapojených do rámcových programov pre výskum EÚ, cieľom ktorej je podporovať výskumníkov, ktorí majú záujem o rozvoj svojej kariéry a svoj osobný rast prostredníctvom mobility do iných krajín. EURAXESS prináša okrem informácií o možnostiach ďalšieho vzdelávania a pracovných príležitostiach aj mnoho praktických informácií k pobytu výskumníka v danej krajine v zahraničí. Projekt pozostáva zo štyroch pilierov:
  • EURAXESS Jobs – bezplatná databáza pracovných pozícií, grantov a štipendií pre domácich výskumníkov, ale i nástroj na získavanie zahraničných výskumníkov,
  • EURAXESS Services – sieť kontaktných a servisných centier EURAXESS, ktoré poskytujú informácie a pomáhajú domácim a zahraničným výskumníkom pri mobilite (u nás pracovisko SAIA, n. o. na UKF v Nitre),
  • EURAXESS Rights – informácie o Európskej charte výskumných pracovníkov a Kódexe správania pre nábor výskumných pracovníkov,
  • EURAXESS Links – nástroj na prepojenie európskych výskumníkov dlhodobo pôsobiacich mimo Európu.
Čo ponúka EURAXESS?
Prostredníctvom portálu EURAXESS Jobs http://ec.europa.eu/euraxess môže vysoká škola alebo výskumná organizácia získať pre seba špičkových výskumných pracovníkov bezplatným zverejnením ponúkaného výskumného miesta na svojej inštitúcii a vyhľadávať výskumníkov na základe nimi zverejnených životopisov. Rovnako výskumní pracovníci, učitelia, doktorandi si cez portál môžu ľahko vyhľadávať inštitúciu na základe zverejnených ponúk výskumných miest i sami zverejniť svoje životopisy a dať ich tak do pozornosti inštitúciám.