L3-banner-univerzita

Výzva na predkladanie žiadostí o štipendium

Dovoľujeme si Vás informovať, že v rámci Národného štipendijného programu Slovenskej republiky na podporu mobilít bola zverejnená nová výzva na predkladanie žiadostí o štipendium na študijné, výskumné/umelecké a prednáškové pobyty v letnom semestri akademického roka 2018/2019.
Štipendiá sú určené pre študentov a doktorandov slovenských vysokých škôl (aj v prípade, že sa doktorandské štúdium realizuje na externej vzdelávacej inštitúcii v zmysle zákona o VŠ, napr. na SAV) a postdoktorandov pôsobiacich na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách s trvalým pobytom na Slovensku, tiež na podporu mobilít zahraničných študentov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov, výskumných a umeleckých pracovníkov na pobyty na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách.
Uzávierka na predkladanie žiadostí je 31. októbra 2018 do 16.00 h, pričom pobyty sa budú môcť realizovať v rámci letného semestra akademického roka 2018/2019. Žiadosti o štipendiá možno aktuálne predkladať on-line na www.stipendia.sk, resp. www.scholarships.sk.
V prípade otázok, týkajúcich sa Národného štipendijného programu, sa môžete obrátiť priamo aj na administrátorov tohto programu – Daniela Remenar Kirdová (), uchádzači o štipendium s trvalým pobytom na Slovensku; Lukáš Marcin (), uchádzači o štipendium zo zahraničia.

Odber noviniek e-mailom