L3-banner-univerzita

Štvordňový zájazd do Barcelony

barcelona
Letecká doprava s leteckou spoločnosťou Laudamotion:
 • 17. augusta 2019 Viedeň – Barcelona El Prat: 06.15 – 08.35 h
 • 20. augusta 2019 Barcelona El Prat – Viedeň: 20.45 – 23.05 h
Ubytovanie: v 3* hoteli v dvojlôžkových izbách s raňajkami
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň – Barcelona (El Prat) – Viedeň
 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55 x 40 x 20 cm, do 10kg
 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35 x 20 x 20 cm
 • Všetky letiskové a palivové poplatky
 • Online check-in
 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
 • Program so slovenským sprievodcom
 • Poistenie insolventnosti CK
 • Transfer letisko – hotel – letisko
V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie
 • Miestne poplatky – city tax (vo výške 2 €/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela
 • Batožina do podpalubia – Doplatok za 20 kg batožinu do podpalubia je 50 € na osobu za oba smery (nie je povinná). V prípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80 € na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
 • Miestna doprava v Barcelone
 • Vstupy do pamiatok
Barcelona je druhé najväčšie mesto Španielska (prvým je, prirodzene, Madrid; veční rivali). V priebehu dejín bola rímskym vojenským táborom a istý čas aj hlavným mestom oblasti, ktoré tvorí dnešné Španielsko.
Legenda hovorí, že Barcelonu založil Herkules, iná, reálnejšia, že tak urobil už v 3. st. pred n. l. Kartáginec Hamilkar Barca, otec slávneho dobyvateľa Hannibala, a mesto nazval Barcino (po svojej rodine). Či je tak, či onak, do Barcelony sa zamilujete na prvý pohľad. Tento goticko-modernistický zázrak Katalánska, ležiaci na pobreží Stredozemného mora, má svoj špecifický kozmopolitno-pohodový charakter.
Pádom Frankovej diktatúry Katalánsko získalo späť svoj autonómny status (politický i kultúrny) a Barcelona začala ožívať; naplno zažiarila v r. 1992 (Olympijské hry) a odvtedy je jedným z najnavštevovanejších miest Európy; patrí medzi najdynamickejšie a najštýlovejšie mestá na svete.
Barcelona je hlavným mestom Katalánska (101,9 km²); provinciu s najvyšším HDP v celom Španielsku obýva asi 7,5 miliónov ľudí, pričom v Barcelone žije približne 1,6 milióna obyvateľov. Katalánsko patrí spolu s francúzskym regiónom Rhone-Alpes, talianskou Lombardiou a nemeckým Baden-Württemberskom k tzv. „štyrom motorom Európy“ (vysoko industriálnym regiónom).
Program zájazdu:
1. deň
Prílet z Viedne do Barcelony v doobedňajšom čase; presun do hotela; vychádzka mestom. Okruh „Barcelona XXL“ začína najznámejším európskym bulvárom (živým, umeleckým, demokratickým, trošku dekadentným, v každom prípade, opojne prirodzeným) La Rambla. Nazvať La Ramblu (1,5 km) ulicou nie je výstižné; hovorí sa, že kto neprešiel touto najznámejšou európskou promenádou (spája centrum mesta = Plaça Catalunya s pobrežím; prístav Port Vell s akváriom; pláž Barceloneta; Museo de Cera (múzeum voskových figurín), akoby ani v Barcelone nebol. Práve na La Rambla stojí La Boqueria (Mercat de Sant Josep; tržnica sv. Jozefa), zastrešená tržnica z 19. st., ktorá poteší všetky zmysly, oblaží oko i žalúdok (určite sa tu naobedujeme). Neďaleko je „srdce La Rambla“ (pri stanici metra Liceu), dláždené nezameniteľnou mozaikou J. Miróa a jedna z najznámejších operných scén v Európe Gran Teatre del Liceu. Na moment odbočíme na krásne, priestranné námestie Plaça Reial (Kráľovské námestie) navrhnuté mladým Gaudím. Individuálny program.
2. deň
Deň začneme parkom Güell. Nádherný Park Güell je neopísateľný. Je plný kamenných skulptúr, zelene a kvetín... úžasne fotogenický, poskytujúci zaujímavé výhľady na mesto. Je to omamné miesto (možno tu okúsiť doslova rozprávkový svet tak intenzívne, ako asi nikde inde na svete). U Gaudího si ho objednal gróf Güell, ktorý chcel vytvoriť na okraji mesta oázu pokoja, zelene, krásy a umenia (park je zapísaný v zozname pamiatok kultúrneho dedičstva UNESCO). V tomto meste zanechal práve architekt Antoni Gaudí svoju najviditeľnejšiu stopu... ďalšie Gaudího stavby nás čakajú na ulici luxusných módnych značiek Passeig de Gracia. Náš dnešný okruh „Barcelona XXL“ zakončíme hrdou ikonou Barcelony La Sagrada Familia (v prípade záujmu je možné poradie okruhu zmeniť a zúčastniť sa omše v Katedrále Sagrada Familia, kde je vstup v nedeľu zadarmo). La Sagrada Familia je Gaudího životné dielo (do jeho dokončenia stále zostáva niekoľko rokov... údajne r. 2030);
Individuálny program; večer pri hrajúcich fontánach Font Mágica v časti Montjuic (Plaça Espanya). Mimochodom, lanovkou sa môžeme dostať na 210 m vysoký vrchol Montjuic-u, odkiaľ sa nám naskytnú panoramatické výhľady na (pre zmenu) večernú Barcelonu.
3. deň
Dnes sa znova vrátime do centra Barcelony; musíme vidieť historickú časť mesta Barri Gotic s katedrálou sv. Eulálie (je centrom tejto časti) a pozoruhodnou koncentráciou palácov či kostolov, z ktorých väčšina stojí na rímskych základoch. Srdce Gotickej časti je námestie Plaça Sant Jaume, kde oproti sebe stoja budova katalánskej vlády a mestská radnica, Ajuntament, ktoré spolu vytvárajú harmonický pár.
V rámci okruhu „Barcelona XXL“ sa budeme nadchýnať krásou záhrad Jardins de Miramar; stratíme sa a znovu nájdeme v “španielskej dedine” Poble Espanyol (postavená pre Svetovú výstavu v r. 1929; ide o zmes architektonických štýlov typických pre každú oblasť Španielska, vrátane domov, kostolných veží, námestí, studní... uličiek... súčasťou sú flamenco – vystúpenia, dobré jedlo, stánky so suvenírmi). Individuálny program.
4. deň
Športová Barcelona; štadión FCB a Anella Olímpica z r. 1992; individuálne voľno na nákupy a fotky, ktoré sme nestihli urobiť (exteriér)… vo večerných hodinách odlet do Viedne.
Poznámka: Sprevádzanie jednotlivých pamiatok prebieha v exteriéroch. V prípade záujmu o vstupy do pamiatok je táto voľba dobrovoľná na fakultatívnej báze.

CENA NA OSOBU: 649 €
Cena za transfer Nitra – Viedeň – Nitra (na osobu): 35 eur
Základná cena zájazdu pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov je 684 eur.
Zamestnanec, člen ZO: dostane príspevok od ZO 50 eur a tiež príspevok 100 eur zo sociálneho fondu. Cena zájazdu pre zamestnanca, ktorý je odborár a má nárok na príspevok zo sociálneho fondu je 534 eur.
Zamestnanec, nečlen ZO: dostane príspevok zo sociálneho fondu 100 eur. Cena zájazdu pre zamestnanca, nečlena ZO, ktorý má nárok na príspevok zo sociálneho fondu je 584 eur.
Zamestnanec UKF, ktorému vznikne nárok na príspevok 100 eur zo sociálneho fondu, musí zaplatiť cenu zájazdu aj s týmto príspevkom. Po ukončení zájazdu mu bude vo výplate v nasledujúcom výplatnom termíne vrátených 100 eur.
Príspevok zo sociálneho fondu UKF je možné na viacdňové kultúrno-poznávacie zájazdy na základe Kolektívnej zmluvy poskytnúť iba 1 x ročne.
Žiadame záujemcov o zájazd, aby sa prihlásili na sekretariát ZO (č. tel. 6408045, e-mail: ) do 10. júna 2019, uhradenie zájazdu je nutné najneskôr do 10. júna 2019.
 
doc. Gabriela Jonášková, CSc.
predsedníčka ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre

Odber noviniek e-mailom

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo