Prihlás sa do Akadémie veľkých diel

Kolégium Antona Neuwirtha v spolupráci s Ústavom literárnej a umeleckej komunikácie FF UKF ponúka všetkým študentom 1. až 2. ročníka bakalárskeho štúdia Univerzity Konštantína Filozofa inšpiratívny voľnočasový program pre 7 – 15 študentov. Náplňou klubu je 25 stretnutí počas akademického roka (1. 10. 2019 – 30. 6. 2020), pričom na každom stretnutí sa diskutuje o jednom diele z oblasti literatúry, filmu, hudby, výtvarného umenia či filozofie (Čechov, Rembrandt, Hitchcock, Tolkien, Munch, atď.). Vybrané sú diela, ktoré zásadným spôsobom formovali našu európsku kultúru.
Študenti sú pozvaní, aby si dielo najprv sami doma prežili a zreflektovali pomocou pripravenej on-line knižnice. Následne prichádzajú do klubu a spolu so spolužiakmi a učiteľom (ktorý je iba moderátorom a mediátorom) sa o dielach zhovárajú, nachádzajú v nich dôležité otázky, objavujú inšpiratívne príbehy a diskutujú o odpovediach pre ich vlastné životy. Celý tento proces napomáha rozvíjať kritické myslenie, argumentačné schopnosti, empatiu a ďalšie osobnostné a charakterové vlastnosti. Študent zároveň získa možnosť otestovať svoj progres pomocou SCIO testov a dostane záverečný certifikát.
Kapacita klubu je 7 – 15 študentov.
Termín podania elektronickej prihlášky do programu Akadémie veľkých diel je do 23. septembra 2019.
Ukážkové hodiny (ktoré môžu napomôcť pri rozhodovaní) sa uskutočnia v piatok 20. septembra a v pondelok 23. septembra vždy od 18.30 do 20.00 h v miestnosti 325 v budove Filozofickej fakulty na Štefánikovej 67.
Ďalšie otázky vám rada zodpovie lektorka Akadémie veľkých diel Mgr. Eva Pariláková, PhD. na adrese

Odber noviniek e-mailom