L3-banner-univerzita

Výzva v rámci Národného štipendijného programu

SAIA, n. o., zverejnila novú výzvu na predkladanie žiadostí o štipendium na študijné, výskumné/umelecké a prednáškové pobyty v akademickom roku 2020/2021 pre študentov vrátane doktorandov a postdoktorandov v rámci Národného štipendijného programu Slovenskej republiky na podporu mobilít.
Uzávierka na predkladanie žiadostí je 30. apríla 2020 o 16.00 h, pričom pobyty sa budú môcť realizovať v rámci akademického roka 2020/2021.
Žiadosti o štipendiá možno aktuálne predkladať on-line na www.stipendia.sk, resp. www.scholarships.sk
Štipendiá sú určené pre študentov a doktorandov slovenských vysokých škôl (aj v prípade, že sa doktorandské štúdium realizuje na externej vzdelávacej inštitúcii v zmysle zákona o VŠ, napr. na SAV) a postsoktorandov pôsobiacich na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách s trvalým pobytom na Slovensku na pokrytie životných nákladov na študijný a/alebo výskumný/umelecký pobyt počas 2. stupňa vysokoškolského vzdelávania (magisterské/inžinierske/doktorské štúdium), študijný a/alebo výskumný/umelecký pobyt počas doktorandského štúdia alebo na výskumný pobyt pre postdoktorandov na vybranej zahraničnej vysokej škole, resp. výskumnej organizácii.
Základné informácie o programe nájdete v letáku. Podrobné informácie môžu uchádzači získať na oficiálnom webovom sídle programu www.stipendia.sk, resp. www.scholarships.sk
Študenti, doktorandi a postdoktorandi sa môžu spolu so žiadosťou o štipendium v rámci NŠP uchádzať aj o cestovný grant v súvislosti s ich plánovaným študijným a/alebo výskumným/umeleckým pobytom v zahraničí.
Národný štipendijný program Slovenskej republiky je určený aj na podporu mobilít zahraničných študentov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov, výskumných a umeleckých pracovníkov na pobyty na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách. O štipendium sa môžu uchádzať občania ktorejkoľvek krajiny sveta.
V prípade otázok, týkajúcich sa Národného štipendijného programu, sa môžete obrátiť priamo na administrátorov tohto programu – Kristína Sallerová (), uchádzači o štipendium s trvalým pobytom na Slovensku; Ondrej Aradský (), uchádzači o štipendium zo zahraničia.

Odber noviniek e-mailom