L3-banner-univerzita

Fulbrightov program pre výskum a prednášanie

Komisia J. W. Fulbrighta podporuje vzdelávacie, výskumné a kultúrne výmeny medzi Spojenými štátmi a Slovenskou republikou. Aktuálne hľadá uchádzačky a uchádzačov, ktorí sa chcú zamerať na výskum či výskum/prednášanie, prispejú k vzájomnému porozumeniu medzi U.S.A. a SR, podporujú rozvoj amerických štúdií na slovenských inštitúciách a slovenských štúdií na amerických inštitúciách, svojím projektom umožnia rozvoj a posilnenie spolupráce medzi inštitúciami, chcú získať impulzy a stimuly na ďalší odborný a kariérny rast a doteraz nemajú profesionálne a akademické skúsenosti v U.S.A.
Granty sú určené pre odborníkov s dlhšou odbornou alebo výskumnou praxou vo všetkých vedeckých disciplínach okrem klinickej medicíny a umožňujú nezávislý výskum a/alebo prednáškovú činnosť.
Dĺžka trvania môže byť od troch do šiestich mesiacov. Termín uzávierky podávania prihlášok na školský rok 2021 – 2022 je 14. októbra 2020.

Odber noviniek e-mailom