L3-banner-univerzita

Aktuálne výzvy ministerstva školstva

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako sprostredkovateľský orgán pre operačný program Integrovaná infraštruktúra vyhlásilo nové výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Dve výzvy na projekty sú zamerané špeciálne na pomoc v boji proti pandémii COVID-19:
Výzva je zameraná na podporu zapojenia sa slovenských výskumných inštitúcií do medzinárodných výskumných projektov financovaných v rámci medzinárodných výskumných programov, grantov, fondov a grantových agentúr. Alokácia na túto výzvu je vo výške 20 miliónov eur.
Výzva je zameraná na mobilizáciu a využitie potenciálu výskumných inštitúcií pri boji proti pandémii vyvolanej ochorením COVID-19 a znižovanie negatívnych následkov pandémie. Ponúka alokáciu 60 miliónov eur. Oprávnenými žiadateľmi sú subjekty zo všetkých sektorov (VŠ, podnikatelia, neziskové organizácie, verejné výskumné organizácie, SAV).

Odber noviniek e-mailom