Zapoj sa do projektu Veľvyslanectvo mladých

Milé študentky, milí študenti,
agentúra Star production pripravila v poradí 12. ročník projektu Veľvyslanectvo mladých. Projekt je určený študentom stredných a vysokých škôl a jeho súčasťou je aj prezentácia škôl víťazných projektov. Uzávierka prihlášok a projektov je 15. mája 2022.
Ústredná téma pre stredné a vysoké školy: Vráťme našej zemi, čo sme jej zobrali.
Téma pre vysoké školy: Ako zlepšiť ekonomickú situáciu v oblasti hospodárstva, zdravotníctva, turizmu na Slovensku. V aktuálnom ročníku dominujú aj témy ako pandémia, legislatíva, ochrana životného prostredia, postavenia, úloha médií v spoločnosti a, samozrejme, najviac postihnutá oblasť – rozvoj turizmu.
Prečo sa zapojiť do projektu: Projekt veľvyslanectvo mladých je podporovaný diplomatmi z rôznych krajín, vysokoškolskými pedagógmi a podnikateľmi nadnárodných spoločností. Víťaz sa na rok stáva veľvyslancom mladých. Okrem zaujímavých cien bude môcť víťaz svoj vlastný projekt zameraný na skvalitnenie verejného priestoru, prípadne kultúrno-spoločenského života, aj zrealizovať.
VM 21 22
Študenti sa so svojimi projektami môžu zameriavať na čokoľvek, čo prispeje ku skvalitneniu života v našej spoločnosti. Na všetko, čo chýba, alebo by malo fungovať inak, lepšie. Na projekty súvisiace so životným prostredím, s výstavbou, rekonštrukciou, projekty kultúrne, športové, informačné alebo charitatívne... Na všetko, čo možno označiť ako verejnoprospešné pre študentov stredných a vysokých škôl. Motiváciou sú nielen zaujímavé ceny, ale tiež možnosť stretnúť sa s významnými predstaviteľmi viacerých krajín – s veľvyslancami pôsobiacimi na Slovensku.
Svoje prihlášky s vypracovaným projektom v slovenskom a anglickom, prípadne v inom cudzom jazyku, posielajte na , prípadne vyplňte formulár priamo na webovom sídle projektu.
Osobnej prezentácie pred porotou sa zúčastnia traja najlepších autori projektov, z ktorých porota určí víťaza. Prezentácia projektov je naplánovaná na jún 2022.
Pre študentov sú pripravené atraktívne ceny – študijné pobyty, finančné ceny, jazykové kurzy, návšteva európskeho parlamentu, platené stáže, stáže na veľvyslanectvách a iné zaujímavé ceny.

Odber noviniek e-mailom