Verejná výzva Agentúry na podporu výskumu a vývoja

Agentúra na podporu výskumu a vývoja v súlade so zákonom č. 172/2005 Z. z. o organizácii štátnej podpory výskumu a vývoja a doplnení zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov vyhlasuje verejnú výzvu na podávanie žiadostí na riešenie projektov výskumu a vývoja v jednotlivých skupinách odborov vedy a techniky podľa § 6 ods. 3 zákona č. 172/2005 Z. z. v znení neskorších predpisov s označením VV 2022. Verejná výzva VV 2022 nemá obmedzenia týkajúce sa vecného zamerania projektov výskumu a vývoja.
Základnou snahou agentúry je zvýšiť kvalitu výskumu a vývoja prostredníctvom súťaže všetkých žiadateľov v konkurenčnom prostredí so zreteľom na priority vládou schválenej stratégie pre oblasť výskumu a vývoja Poznatkami k prosperite – Stratégia výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu Slovenskej republiky. Žiadateľ bude v predloženom projekte sám indikovať odbor vedy a techniky, do ktorého žiadosť patrí. Projekty môžu mať charakter základného výskumu, aplikovaného výskumu alebo vývoja.
Celkový objem finančných prostriedkov určený na celé obdobie hodnotenia a riešenia projektov podporených v tejto výzve bude maximálne 33 mil. EUR. Financovanie riešenia projektov je podmienené schválením požadovanej výšky finančných prostriedkov štátneho rozpočtu pre agentúru v rámci štátneho rozpočtu SR v Národnej rade SR. Celkový objem finančných prostriedkov poskytovaných agentúrou na riešenie jedného projektu je limitovaný maximálnou sumou 250 000 EUR na celú dobu riešenia. Predpokladaný začiatok riešenia projektov je 1. júla 2023. Doba riešenia projektov nemôže byť dlhšia ako 48 mesiacov.
Jedna fyzická osoba môže byť zodpovedným riešiteľom vo všeobecnej výzve VV 2022 len v jednej predloženej žiadosti. Zodpovedný riešiteľ musí byť registrovaný v jednej z uvedených databáz (WoS – Web of Science, Scopus alebo ORCID) a disponovať svojím jedinečným identifikátorom v jednej z týchto databáz. Žiadosti musia byť podané prostredníctvom elektronického systému APVV.
Dátum ukončenia výzvy je 28. novembra 2022.
Podrobnejšie informácie, podmienky a podklady k výzve sú zverejnené na webovom sídle APVV.

Odber noviniek e-mailom